Łeba nie żyjeFot. Pixabay MartisFuksu

Nie żyje, nikt nie mógł przewidzieć tragedii koło Łeby. Robili wszystko, ale nie dali rady

Łeba w centrum dramatycznych wydarzeń. Po tym, jak ratownicy pojawili się na miejscu, rozpoczęli walkę o życie mężczyzny. Niestety podjęte czynności nie przyniosły efektów i lekarz stwierdził zgon. Tragedia wydarzyła się blisko popularnej, nadmorskiej miejscowości. W akcję zaangażowało się mnóstwo różnych służb.

Łeba wysłała na miejsce dramatycznych wydarzeń służby ratunkowe po tym, jak zawiadomiono o zagrożeniu życia mężczyzny. Chociaż na wezwanie odpowiedziało wiele różnych zespołów ratunkowych, które podjęły czynności przywrócenia życia, finał okazał się tragiczny. Lekarz stwierdził zgon wyciągniętego na brzeg wczasowicza. Relację z biegu wydarzeń zdali członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej.

Niedaleko Łeby wczoraj, tj. 29 sierpnia, wieczorem, doszło do tragedii. Na wysokości wydmy Łąckiej wyłowiono mężczyznę, który kąpał się w morzu na niestrzeżonym odcinku. Świadkowie natychmiast rozpoczęli próby przywrócenia czynności życiowych i zawiadomili służby ratunkowe, które także przybyły na miejsce.

Łeba: niedaleko kurortu zginął mężczyzna

Łeba wysłała na miejsce między innymi Ochotniczą Straż Pożarną. Do akcji dołączyło wiele innych zastępów. Po przyjeździe ratownicy kontynuowali reanimację. Próby przywrócenia czynności życiowych mężczyzny trwały aż 45 minut. Niestety nie przyniosły efektów i lekarz stwierdził zgon. Szczegóły dotyczące zdarzenia podali w rozmowie z mediami cżłonkowie Ochotniczej Straży Pożarnej.

- W momencie kiedy dotarł pierwszy zastęp OSP mężczyzna znajdował się już na brzegu a osoby postronne wykonywały masaż serca. Zastęp OSP przejął te czynności i kontynuował wraz z służbami SAR i WOPR. Następnie dołączyła Policja i ZRM Łeba a na końcu LPR Ratownik 3. Po 45 minutach reanimacji lekarz stwierdził zgon - relację strażaków cytuje Głos Pomorza.

- W te wakacje większość służb już się w tym miejscu spotkała. Przypominany tylko, że jest to kąpielisko niestrzeżone! W tym miejscu kąpiel jest bardzo niebezpieczna ponieważ służby mają długi czas dotarcia i trudny teren. Warto to wziąć pod uwagę, zawsze robimy co możemy, 110 procent z siebie (pomimo że turyści nie ułatwiają dotarcia) ale czas ma tu ogromne znaczenie - dodają służby

Dzisiaj grzeje: 1. Polski ginekolog nie wytrzymał. Niektóre pacjentki wywołują u niego wstręt
2. Właśnie przekazano pilny alert dla Polaków. Sytuacja jest zła, wojsko w gotowości
3. Nauczyciele masowo rezygnują z nauczania. Zamiast szkoły wybierają świadczenie kompensacyjne

Łeba nie po raz pierwszy znalazła się w centrum działań ratowników po tym, jak na wysokości wydm, niedaleko popularnego kurortu doszło do tragedii. W akcję 29 sierpnia zaangażowały się BSR Łeba łódź R 10, WOPR Gniewino skuter, JRG Lębork GBA 2,5/16 x 2, JRG Lębork SLOp plus łódź, JRG Ustka SRw., JRG USTKA SLOP, POLICJA Łeba, ZRM Łeba oraz LPR Ratownik 3, jak cytuje Głos Pomorza. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o niebezpiecznej sytuacji, do której doszło w Sztutowie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielkie wyróżnienie dla Roberta Lewandowskiego od UEFA. Polak wśród najlepszych, ogromny sukces, brawo
  2. Wiadomości TVP znów wyemitowały upokarzający materiał. Na wizji nie uszanowano nawet tożsamości aktywistki, o której mówiono
  3. Wyciekły zdjęcia Jarosława Kaczyńskiego z wakacji. Aż trudno uwierzyć, jak on wygląda
  4. Julia Wróblewska pokazała zdjęcie z Suntago Wodny Świat. Rozbiła bank, fani przecierają oczy
  5. Zenek Martyniuk wyjawił wszystko. Wydaje majątek za granicą
  6. Po 4 latach psiak ma stracić dom. Wolontariusze mają ostatnią szansę, by znaleźć mu kochającą rodzinę

Źródło: Głos Pomorza

Następny artykuł