łeba na jesieńFot. pixabay.com/ PublicDomainPictures

Byliście w Łebie? Miasto oferuje atrakcje na każdą porę roku

Łeba jest popularnym kurortem turystycznym w sezonie letnim. Jesienią jednak też nie można się tu nudzić. Turystów w mieście czeka wiele atrakcji, a przede wszystkim spokój, którego ciężko zaznać podczas wakacji.

Łeba jest jedną z najbardziej znanych miejscowości wypoczynkowych w Polsce, do której każdego roku przybywają tłumy turystów. Wraz z nadejściem jesieni, miasto jednak pustoszeje. To idealny moment, aby poznać jego uroki, na które często nawet nie zwracamy uwagi.

Lockdown w Polsce możliwy? Pojawił się oficjalny projekt. Wyjście z domu tylko do pracyLockdown w Polsce możliwy? Pojawił się oficjalny projekt. Wyjście z domu tylko do pracyCzytaj dalej

Łeba nie tylko na lato

Jedną z najważniejszych atrakcji Łeby są ruchome wydmy w Słowińskim Parku Narodowym. Obejmują one obszar Mierzei Łebskiej, Niziny Gardeńsko-Łebską, fragmenty moreny czołowej z ostatniego zlodowacenia oraz szereg jezior. Poza wydmami, charakterystycznymi elementami parku są przymorskie jeziora, bagna, łąki, torfowiska, nadmorskie bory i lasy.

Ciekawą atrakcją jest również Muzeum Motyli, w którym możemy zobaczyć ponad 6000 okazów z całego świata. Jest ono czynne cały rok, więc nie musimy się martwić, czy będziemy mogli odwiedzić je po sezonie.

Dzisiaj grzeje: 1. Wiadomo co z wolnym na Wszystkich Świętych, wszystko jasne. Ważna wiadomość dla podróżujących
2. Zapomnisz i zapłacisz nawet 8400 zł. Od nowego roku kary dla właścicieli samochodów pójdą ostro w górę
3. Porażająca wiadomość z Chin. Wyjawili, gdzie wykryli koronawirusa, cały świat nie dowierza

W Łebie znajduje się również barokowy kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, wpisany do rejestru zabytków. Odwiedziliście kiedyś Łebę jesienią? Dajcie znać w komentarzach pod naszym postem na Facebooku.

Polsat informuje: tysiące Polaków czeka trudna sytuacja po decyzji rządu. Z nadzieją czekali na sezon wyjazdów podczas ferii zimowychPolsat informuje: tysiące Polaków czeka trudna sytuacja po decyzji rządu. Z nadzieją czekali na sezon wyjazdów podczas ferii zimowychCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Naukowcy odkryli tajemnicze sygnały z kosmosu. Zamarli, gdy odkryli jeden szczegół
  2. Rząd wprowadzi nowe świadczenie na czas pandemii. Możliwe 100 proc. dodatku do pensji i pełna wypłata podczas kwarantanny
  3. Anna utknęła w Grecji na kwarantannie. Nie wytrzymała, powiedziała jak całą prawdę. Skandal
  4. Lasy Państwowe pokazały niebywałe nagranie. Czarna "zjawa" przemierza lasy
  5. Minister nie wytrzymał, na antenie zwrócił się do Polaków. Chodzi o wyjazdy na 1 listopada
  6. Z bólem serca oddał pitbulla do schroniska. Niewiarygodne, kto go do tego przymusił
  7. Syrop z owoców czarnego bzu ma potężne działanie. Jest niezbędny w sezonie jesienno - zimowym

Źródło: TVN24

Następny artykuł