Łeba kontra imprezowiczefot. needpix.com/ neufal54

Skandalicznie sceny w Łebie. Turyści tym razem przesadzili

Łeba przeżywa prawdziwe oblężenie. Turyści świetnie się bawią i nie myślą o mieszkańcach, którzy nie podzielają ich radości. Ostatnio doszło do incydentu z udziałem policji, która patrolowała niespokojne ulice.

Łeba czerpie wiele korzyści z turystyki, lecz ma z tego powodu wiele strapień. Mieszkańcy uskarżają się na głośne imprezy i tłumy na ulicach, a władze miasta robią, co mogą, by temu zapobiec. Niestety efekty wszelkich działań kończą się najwyżej miernie. Problem pozostaje nierozwiązany, a zuchwali goście coraz śmielej sprzeciwiają się ogólnie przyjętym zasadom. Podobnie jest w Sopocie, gdzie tłumy zaskoczyły Macieja Dowbora.

Stało się, Szumowski zapowiedział poważne zmiany. Polaków czekają spore utrudnienia na wakacjachStało się, Szumowski zapowiedział poważne zmiany. Polaków czekają spore utrudnienia na wakacjachCzytaj dalej

Łeba zmaga się z imprezowiczami

Jak podaje Dziennik Bałtycki, 4 sierpnia ok. godziny 4:25 doszło do incydentu pomiędzy imprezowiczami a policyjnym radiowozem. Przy głośnej muzyce wyraźnie pijani młodzi ludzie bawią się w najlepsze, gdy podjeżdżają policjanci. Jeden z uczestników imprezy kopnął tył auta, co skomentowała sierż. sztab. Marta Bąciaszek z KPP w Lęborku.

- Policjanci z Łeby w ciągu kilku godzin zatrzymali 48-letniego mężczyznę, który kopnął w stojący na ulicy radiowóz - komentuje zajście sierż. sztab. Marta Bąciaszek z KPP w Lęborku. - Mężczyzna, mieszkaniec województwa podkarpackiego, został zatrzymany i usłyszał zarzut usiłowania zniszczenia mienia, do czego się przyznał i został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych - dodała policjantka.

Dzisiaj grzeje: 1. Odwołują loty do Warszawy. Klamka zapadła
2. Porażający skok zakażeń, kolejny rekord. Liczba, która mrozi krew

Burmistrz miasta próbował negocjować z klubami

Burmistrz Łeby dobrze zna problem głośnych imprez, które uprzykrzają życie mieszkańcom. Już dwukrotnie organizował spotkanie z właścicielami dyskotek, by porozmawiać o zmianach, jakie przyczynią się do poprawy jakości życia Łebian. Niestety nadal otrzymuje skargi i informacje o zniszczeniach na ulicach i hałasie do 6 rano. W tym roku sen z powiek spędza mu epidemia, która z łatwością rozprzestrzenia się w tłumie turystów tańczących w ciasnych klubach. Poprawa tej sytuacji będzie możliwa tylko dzięki zmianie w podejściu turystów.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polski sport w żałobie. Z samego rana dowiedzieliśmy się o śmierci legendy, dawnego selekcjonera
  2. Kinga Duda zrobiła coś niezwykle wymownego podczas zaprzysiężenia. Drobny szczegół mówi więcej niż tysiąc słów
  3. Za 7 nocy zapłaciła 340 zł. Wybrała miejsce, do którego na razie nie pojedziemy
  4. Skandaliczna kradzież w Mielnie. Aż trudno uwierzyć, że ktoś spróbował
  5. Jechała pociągiem do Gdyni. Powiedziała całą gorzką prawdę
  6. 2 białe pieski doczekały się słodkich szczeniaków. Wszyscy zdębieli, kiedy zobaczyli ich kolor, jak to możliwe?

Źródło: Dziennik Bałtycki

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł