lato 2020 ostrzezenieFot. Wikipedia.org/Pit1233/public domain

Nowe ostrzeżenie na lato 2020. Trzeba uważać nie tylko przez epidemię, jest jeszcze jedna rzecz

Lato 2020 pod wieloma względami będzie zupełnie inne, niż wszystkie do tej pory. Okazuje się, że uważać trzeba nie tylko na koronawirusa, bo jest jeszcze jedna, ważna rzecz.

Lato nadchodzi wielkimi krokami, a turyści powoli rozpoczynają przygotowania. Ostatnie miesiące minęły pod znakiem izolacji oraz przestrzegania licznych ograniczeń wprowadzonych przez pandemię koronawirusa. Najnowsze informacje Światowej Organizacji Meteorologicznej wskazują jednak na jeszcze jedno niebezpieczeństwo, przed którym ostrzegają urlopowiczów.

Pilny apel WHO. Chodzi o wakacjePilny apel WHO. Chodzi o wakacjeCzytaj dalej

Lato 2020: trzeba uważać nie tylko na koronawirusa

Światowa Organizacja Meteorologiczna ogłosiła, że trzeba w tym roku szczególnie uważać na pogodę. Zdaniem ekspertów musimy przygotować się na najcieplejsze lato, jakie zaobserwowano od samego początku pomiarów. Synoptycy tej jednostki wskazują, że północna półkula będzie musiała zmierzyć się z falą niespotykanych upałów, Zgodnie ze wskazówkami należałoby się przygotować na ten wyjątkowo trudny okres, który może być niebezpieczny.

Podobne zdanie w tej kwestii mają eksperci z Francji. Wskazują, że najwyższe temperatury występować mogą w Europie Środkowej. Taka pogoda może być szczególnie niebezpieczna dla seniorów oraz osób zmagających się z przewlekłymi chorobami, które dodatkowo uważać muszą na pandemię koronawirusa. Polsat News zwraca uwagę na kwestię szpitali, które nie tylko będą musiały walczyć nadal z epidemią, ale również opiekować się osobami mającymi problemy ze zdrowiem oraz samopoczuciem przez zbyt wysokie temperatury.

Dzisiaj grzeje: 1. Niebezpieczeństwo na południu kraju, tysiące mieszkańców muszą uważać. Bardzo ważne ostrzeżenia IMGW
2. Największa i najniższa emerytura w Polsce. Znamy już kwoty, jedną od drugiej dzieli ogromna przepaść

Jak pisze Polsat News, eksperci zwrócili się również w związku z tą sprawą do pracodawców. Podkreślili, że konieczne będzie w takiej sytuacji szczególne zadbanie o kadrę pracowniczą. Podniesiono m.in. temat klimatyzacji czy odpowiedniego nawodnienia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Właśnie napłynęła wiadomość o Elżbiecie Jaworowicz. Kultowa prezenterka potwierdziła doniesienia
  2. Mały kotek podszedł do wielkiego pitbulla. Reakcja psa wprawia w osłupienie
  3. Milionom ludzi zagraża nie tylko koronawirus. Żywioł uderzy w środę za granicą
  4. Dziecko z Polski zaginęło 26 lat temu. Właśnie odnalazła się na drugim końcu świata?
  5. 97 milionów ludzi i żadnego zgonu. Nikt inny nie poradził sobie z epidemią tak jak oni
  6. Adam Małysz otrzymał medal. Wyróżnienie ma związek z jego religią

Źródło: Polsat News

Następny artykuł