Lato najpewniej bez szans na stanowczy zwrot.Fot. YouTube.com/ Janusz Jaskółka

Przykre wyznanie Ministerstwa Zdrowia o wakacjach. Nie ma już wątpliwości, niestety

Lato niestety przywita nas wieloma ograniczeniami. Ostatnie doniesienia Ministerstwa Zdrowia całkowicie przekreślają nadzieje na standardowe wakacje. Padła ostateczna deklaracja.

Lato nie doczeka się znaczących zmian. Według rzecznika Ministerstwa Zdrowia, Wojciecha Andrusiewicza wakacje nie mają większych szans na duży przełom. Jest to pierwsza tak stanowcza deklaracja. Tegoroczne lato bez wątpienia, będzie sezonem całkowicie pandemicznym.

W ciągu 4 miesięcy 200 tysięcy polskich turystów dostanie pieniądze. Nie chodzi o bonW ciągu 4 miesięcy 200 tysięcy polskich turystów dostanie pieniądze. Nie chodzi o bonCzytaj dalej

Nie ma złudzeń, lato z pandemią

Ostatnia konferencja resortu zdrowia (24 czerwca) rozwiała wszelkie szanse na lato bez reżimu sanitarnego. Była to pierwsza tak drastyczna diagnoza ze strony rządzących. Przedstawiciel ministerstwa, Wojciech Andrusiewicz przekazał, że tegoroczny sezon będzie bez wątpienia pod znakiem pandemii koronawirusa. Tym samym apelował o respektowanie zasad reżimu sanitarnego, co jego zdaniem może doprowadzić do jak najszybszego powrotu do normalności.

- Wakacje będą wakacjami w epidemii. Dlatego pamiętajmy o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa, m.in. o noszeniu maseczek i zachowywaniu bezpiecznego dystansu po to, by dzieci mogły we wrześniu wrócić do szkoły, a my do pracy - informował cytowany przez Dziennik.pl, rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia.

Dzisiaj grzeje: 1. Zakażonych nad morzem jest jeszcze więcej, niż myśleli. Zakończyli testy w Rewalu
2. Bardzo wielu Polaków otrzyma w przyszłym roku prezent od ZUS. Będą mogli trochę odetchnąć

Lato bez szans na zmianę polityki

Zapowiedzi Andrusiewicza przekreślają również jakiekolwiek szanse na drastyczną zmianę frontu, co do polityki pandemicznej kraju - wspominał już o tym sam minister zdrowia, Łukasz Szumowski. Ostatnio coraz bardziej kontrowersyjne zakrywanie ust i nosa na obszarach zamkniętych najpewniej będzie obowiązkowe do końca sezonu, a jeśli sytuacja diametralnie się nie zmieni - nawet później. Tym samym tegoroczne lato będzie wymagało od turystów oprócz kremu do opalania jeszcze jednego elementu obowiązkowego - maseczki antybakteryjnej.

- Te wakacje są nadal w epidemii, mimo że te wyniki spadają, to wirus jest nadal obecny, więc taki apel o zdrowy rozsądek, odpowiedzialność. Szanujmy zdrowie swoje, szanujmy zdrowie innych - podkreślał cytowany przez Dziennik.pl Adrusiewicz.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Na jaw wyciekły kulisy rozstania Marcina Gortata i Alicji Bachledy-Curuś. Znajomy pary zdradził ich bolesną tajemnicę
  2. Pilny, niespodziewany protest w samym sercu Warszawy. Uczestnicy położyli się na ziemi, tłum ma już dość
  3. Tysiące Polaków dostanie bilety 80% taniej. Już pewne, można rezerwować
  4. Przykre wyznanie Ministerstwa Zdrowia o wakacjach. Nie ma już wątpliwości, niestety
  5. Cejrowski posunie się do ostateczności. Powiedział wszystko, stracił cierpliwość do rządu
  6. Pitbull rzucił się na dziecko. Kamery nagrały wszystko, chłopiec nie miał szans sam się uwolnić

Źródło: Dziennik.pl

Następny artykuł