las polska spacerFot. Pixabay.com/Niko_Shogol /zdjęcie poglądowe

Zakaz wejścia do Puszczy oficjalnie zniesiony. Zaskakująca decyzja

Las zostanie ponownie otwarty mimo kolejnych, restrykcyjnych zasad wprowadzonych przez rząd. Nadleśnictwo ogłosiło zniesienie zakazu wstępu, jednak należy przestrzegać przy tym nowych zasad.

W przeciwieństwie do większości miejsc publicznych, niepołomicki las zostanie ponownie otwarty. Mimo obowiązujących od wczoraj nowych zasad dotyczących wychodzenia z domu i zgromadzeń, nadleśnictwo Niepołomice zdecydowało się na otwarcie swoich terenów dla spacerowiczów, w tym Puszczy Niepołomickiej.

Pierwsza stolica w Europie zostaje odcięta od świata. Od jutra pełna izolacja mieszkańcówPierwsza stolica w Europie zostaje odcięta od świata. Od jutra pełna izolacja mieszkańcówCzytaj dalej

Las ponownie otwarty

Od środy obowiązują nałożone przez rząd, nowe zasady odnośnie wychodzenia z domu i zgromadzeń. Zakładają one między innymi możliwość wyjścia wyłącznie w sytuacjach koniecznych, tak jak droga do pracy czy zrobienie zakupów. Do kategorii niezbędnych, codziennych potrzeb zakwalifikowano również spacer czy jednorazowe wyjście w celach sportowych. Ograniczono jednak liczbę osób mogących wspólnie się przemieszczać do dwóch, z wyjątkiem rodzin, które mogą poruszać się wspólnie.

Nadleśnictwo Niepołomice wprowadziło w sobotę zakaz wstępu na swoje tereny ze względu na zagrożenie rozprzestrzenienia się wirusa SARS-Cov-2. Już we wtorek ten zakaz został jednak zniesiony, należy jednak zastosować się do nowych zasad panujących w lasach.

- W związku z licznymi głosami od państwa, jak ważna jest dla was wyprawa do lasu i kontakt z przyrodą, odwołujemy zakaz wstępu do lasów Nadleśnictwa Niepołomice - zakomunikowało nadleśnictwo na stronie internetowej. - Jednak w trosce o bezpieczeństwo wszystkich prosimy o restrykcyjne przestrzeganie wytycznych i zaleceń władz.

Dzisiaj grzeje: 1. Pasażerowie Flixbusa pilnie poszukiwani. Koronawirus na pokładzie
2. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków

Nadleśnictwo obejmuje swoim obszarem mędzy innymi najokazalszy kompleks leśny w Małopolsce, czyli Puszczę Niepołomicką. Ze względu na bliskość od Krakowa oraz dobrze rozbudowaną sieć szlaków i ścieżek, miejsce jest często odwiedzane przez spacerowiczów oraz amatorów aktywności fizycznej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Błąd w informacjach Ministerstwa Zdrowia. Właśnie podano faktyczną liczbę zgonów spowodowanych koronawirusem w Polsce
  2. Asia pracująca w Biedronce nie zamierza dłużej milczeć. Treść jej ponurego listu trafiła do sieci
  3. Niewiarygodna akcja policji dla mieszkańców Majorki. Wszystko się nagrało, rewelacja
  4. Ofiar jest tak dużo, że brakuje miejsc. Zamknięto zakłady pogrzebowe w Madrycie, smutna wiadomość
  5. Podwodny Wodospad zapiera dech w piersiach. Iluzja stworzona przez naturę
  6. Juventus Turyn chce kolejnego Polaka, To może być prawdziwy hit transferowy

źródło: onet.pl

Następny artykuł