las na MazurachFot. wikimedia.commons/Alfista33/ CC BY-SA 3.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en

Las z najmroczniejszą historią w Polsce został w końcu udostępniony turystom. Przyprawia o dreszcze

Las, w którym ważyły się losy świata, jest chętnie odwiedzany przez turystów. Dreszczyk emocji, jaki towarzyszy w czasie spaceru, skutecznie wabi pasjonatów historii. Od czwartku znów możemy oglądać mroczną stronę historii Europy.

Las na Mazurach, w którym swoją siedzibę wybudował Adolf Hitler, był zamknięty z powodu zagrożenia epidemicznego. Od poniedziałku możemy korzystać z terenów zielonych, jednak Wilczy Szaniec potrzebował dodatkowych 4 dni, by przygotować się na odwiedziny. Każdy, kto chce wejść, musi zapoznać się z nowym regulaminem, który uwzględnia wyjątkową sytuację.

Drugi etap znoszenia obostrzeń już wkrótce. Rzecznik rządu podał bliskie terminyDrugi etap znoszenia obostrzeń już wkrótce. Rzecznik rządu podał bliskie terminyCzytaj dalej

Las oferuje nowe ścieżki

- Udostępniamy las w Wilczym Szańcu od piątku. Na turystów czekają nowe (ok. 1,2 km) utwardzone trasy zwiedzania. Wejście będzie możliwe w godzinach od 8.00 do 20.00. Odwiedzający będą mogli korzystać z parkingu leśnego, mogą zwiedzać i spacerować po trasach leśnych - powiedział nadleśniczy nadleśnictwa Srokowo Zenon Piotrowicz.

Obiekty, które pozostaną zamknięte, to bar i restauracja, hotel, kino oraz wystawy historyczne. Regulamin zabrania schodzenia z wyznaczonych ścieżek, a usługi przewodnickie są niedostępne. Dla turystów powstała aplikacja na smartfony, w której znajdziemy wszelkie niezbędne informacje i ciekawostki o tym fascynującym, choć mrocznym miejscu. Spacerować można w grupach, o ile są to członkowie rodziny lub osoby, z którymi przebywamy na codzień. Pomiędzy grupami należy zachować dystans minimum 15 m.

Dzisiaj grzeje: 1.WP: Wielkie zmiany w Polsce po majówce. Podano szczegóły dotyczące obostrzeń
2. Dzisiaj wyjątkowa niedziela handlowa. Niektóre sklepy są otwarte, pomimo ograniczeń

Na terenie tego lasu obowiązuje nakaz noszenia maseczek ochronnych. Na parkingu można pozostawić auto pod warunkiem, że będzie nas dzielić jedno wolne miejsce od kolejnego samochodu. Wszystkie miejsca do rekreacji i zabawy są nieczynne, więc nie można na nie wchodzić. Na pocieszenie zaoferowano promocyjny cennik. Wszyscy mogą kupować bilety ulgowe.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Fatalna wiadomość przekazana przez Adama Małysza. Współczujemy
  2. Niepokojące ostrzeżenia lekarzy. Wirus może powodować udary u osób w średnim wieku
  3. Wenecja opustoszała, a woda w kanale zrobiła się przejrzysta. Dokonano w niej zadziwiającego odkrycia
  4. Gowin przedstawił swój plan. Zakłada wprowadzenie stanu klęski żywiołowej, ale na krótko
  5. Niesamowita ścieżka w koronach drzew. Znajduje się w Polsce, w jednym z największych miast
  6. Justyna Żyła pokazała swój dom. Dostała go po rozwodzie z Piotrem, jest wart fortunę (FOTO)

Źródło: Onet

Następny artykuł