Las miejscem na śmieci?facebook.com Arkadiusz Ptak

Wyrzucił śmieci do lasu, ale zapomniał o kompromitującym szczególe. Nie do pomyślenia

Las absolutnie nie jest miejscem, gdzie zostawia się śmieci. Niestety, mimo wszelkich starań, by oduczyć Polaków szkodliwego nawyku, niektórzy pozostają oporni na wiedzę i nadal zostawiają całe worki śmieci na łonie na tury. Tym razem osoba zanieczyszczająca środowisko zapomniała o kompromitującym szczególe.

Las powinien kojarzyć się pzede wszystkim ze śpiewem ptaków i zbieraniem grzybów. To miejsce, gdzie człowiek nie powinien ingerować, a tym bardziej szkodzić. Niestety, nadal wiele osób uważa, że to doskonałe miejsce, by zostawić swoje śmieci. Przypadków zaśmiecania lasów nie brakuje, jednak ten przypadek zdecydowanie różni sie od innych. Osoba, która zdecydowała się zostawić swoje worki z nieczystościami na łonie natury zapomniała o jednym kompromitującym szczególe.

Niestety. W Polsce stała się rzecz, której wszyscy się obawialiNiestety. W Polsce stała się rzecz, której wszyscy się obawialiCzytaj dalej

Las miejscem na śmieci?

Nikt chyba nie spodziewał się podobnej informacji. Na facebookowym profilu burmistrza miasta Pleszew, Arkadiusza Ptaka, pojawił się oburzający post. Pokazał zdjęcie, an którym widać porzucone w lesie śmieci. Jeden szczegół jednak przykuwa uwagę. Ktoś najwidoczniej nie przejrzał tego, co wyrzuca, wystarczająco uważnie, bowiem w odpadach znalazł się bardzo wstydliwy drobiazg. Fotografia od razu stała się hitem internetu.

- Worki ze śmieciami strażnicy miejscy znaleźli w rowie przy drodze od cmentarza komunalnego w kierunku Zielonej Łąki - napisał w swoim poście burmistrz.

Jak się okazało, wśród plastikowych butelek, kartonach po mleku i sokach, puszek, plastikowych koszyczków i mnóstwa reklamówek komuś zapodział się paszport. Od razu sprawdzono imię oraz nazwisko, dzięki czemu szybko udało się ustalić, kto jest odpowiedzialny za tak karygodne zachowanie. Szybko udało się namierzyc mężczyznę, kóry został natychmiast ukarany odpowiednim mandatem.

Totalna kompromitacja

Mężczyzna zapewne sądził, że uda mu się niepostrzeżenie pozbyć śmieci, jednak zaliczył niewiarygodnie głupią wpadkę przez właśną nieuwagę. Można się tylko cieszyć, że nie ominęła go kara za takie zachowanie. Niestety, najczęściej osoby, które postanawiają pozbyć się nieczystości na łonie natury najczęścoiej pozostają nieuchwytne, bowiem starają sie nie zwracać na siebie uwagi, najczęściej pzobywając się worków nocą.

Dzisiaj grzeje: 1. Możesz zapłacić nawet 10 tys. zł grzywny, ministerstwo ostrzega. Przepis wchodzi w życie od 1 września
2. Są ofiary śmiertelne. Zagrożone są dziesiątki tysięcy domów. Sytuacja za granicą jest tragiczna
3. Zakładaj maskę, inaczej pocałujesz klamkę. Sklepy, w których nie zrobisz zakupów bez maseczki

- Jeśli widzicie gdzieś nielegalnie wyrzucone śmieci - konieczne zgłaszajcie do Straży Miejskiej! - apeluje w swoim poście Arkadiusz Ptak.

To bardzo ważne, aby wszyscy pilnowali porządku. Nie jest trudno przecież w dzisiejszych czasach sortować odpady, dlatego tym bardziej niezrozumiałe wydaje się tak bezmyślne śmiecenie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tragiczna wiadomość obiegła całą Polskę. Nie żyje Tomasz Tomiak, kochały go miliony Polaków
  2. Michał Szpak nie mógł milczeć. Zdecydował się na zaskakujący krok, w TVP zrobi się gorąco
  3. Pilny apel do wszystkich turystów z Polski. Dla własnego dobra lepiej wiedzieć, nie jest dobrze
  4. Prześwietlili 1000-letni posąg. Zobaczyli, co jest w środku i zamarli
  5. Kasia Cichopek wolałaby, żeby nikt nie wiedział. Za późno, zdjęcie z hotelu wylądowało w sieci
  6. Karolina Korwin-Piotrowska jest wściekła. Przez lekkomyślność ludzi ucierpiał jej ukochany pies

Źródło: Facebook

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł