las pełen trujących grzybówFot. pixabay.com/ satynek

Popełnił kolosalny błąd na grzybobraniu. Nigdy nie rób jak on, trafił do szpitala

Las jest piękny jesienią, a w dodatku oferuje takie skarby, jak grzyby. Niestety nie wszyscy wiedzą, które z nich można zjeść, a które nie. Mieszkaniec środkowej Polski postanowił przetestować smak niewłaściwych gatunków.

Las pełen jest grzybów jadalnych, lecz jeszcze więcej znajdziemy w nim tych trujących gatunków. Nawet doświadczeni zbieracze mogą popełnić błąd, który w najlepszym wypadku skończy się bólem brzucha. Niestety zdarzają się pomyłki, które grzybiarze przypłacili życiem. 40-letni Łodzianin miał szczęście w nieszczęściu i jego bezmyślny eksperyment skończył się w szpitalu.

Fatalne wiadomości z Chin. Doszło do wycieku w fabryce, tysiące osób zakażonych, nie chodzi o koronawirusaFatalne wiadomości z Chin. Doszło do wycieku w fabryce, tysiące osób zakażonych, nie chodzi o koronawirusaCzytaj dalej

Las był miejscem eksperymentu

Wszystkie osoby zbierające grzyby wiedzą, że kania jest podobna z wyglądu do muchomora sromotnikowego. O ile kania jest smaczna i popularna w polskiej kuchni, o tyle muchomor sromotnikowy jest najbardziej trującym grzybem, jakiego możemy spotkać w naszym kraju. Mężczyzna z Łodzi wpadł na pomysł, by oprócz wyglądu porównać również smak obu grzybów.

Znalazł odpowiedni okaz i skosztował trzonu grzyba. Miał nadzieję, że uzyska odpowiedź na pytanie, jak smakuje muchomor sromotnikowy. Niestety jego wiedza okazała się niewystarczająca i za muchomora sromotnikowego wziął inny gatunek, nieco mniej trujący. W pewnym momencie poczuł ból i zaczął wymiotować, później doszła biegunka. 40-latek zgłosił się do szpitala, gdzie wykonano mu płukanie żołądka.

Dzisiaj grzeje: 1. Grecja drży ze strachu. Niebezpieczeństwo, Ianos nadciąga
2. Muzyk odleciał na antenie TVP. Prowadzący próbował go uspokoić, musiał przerwać jego wypowiedź
3. TVN: Zamykają granicę z Polską. Nasz sąsiad nie pozostawia złudzeń

Grzyb, którego przez pomyłkę spróbował mężczyzna to muchomor plamisty. Ten gatunek również jest podobny do kani, lecz nie tak trujący jak kuzyn sromotnikowy. Tylko przypadkowy błąd uchronił mężczyznę przed śmiercią w wyniku eksperymentu. Próbowanie grzybów trujących nigdy nie jest dobrym pomysłem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Sejm uchwalił "piątkę dla zwierząt". Będą zmiany, "miliony zwierząt, przestaną dzisiaj cierpieć"
  2. Może istnieć rzecz, która jest zdolna wessać czarną dziurę. Gigantyczna kosmiczna potęga, o której mało kto wie
  3. Zrobił pozornie zwykłe zdjęcie klifu. Kiedy wrócił do domu zauważył szczegół, od którego włos się jeży
  4. Niewiarygodne, co wyprawiali w centrum miasta w biały dzień. Przechodnie mieli mdłości, ogromny wstyd
  5. Pilny apel policji, w Niemczech odkryto zwłoki Polaka. Za pomoc ogromna nagroda
  6. Konie nie przestaną jeździć trasą do Morskiego Oka. Poprawka upadła, skandaliczne uzasadnienie

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł