Las w Polscefacebook.com Karkonowski Park Narodowy

Mało kto wie o "krzywym lesie" w Polsce. Wygląda niczym z baśni

Las zazwyczaj kojarzy się z gęsto rosnącymi drzewami, świerkami, grzybami. Piękno dzikiej przyrody zazwyczaj powala, zwłaszcza jesienią, gdy drzewa robią się niesamowicie wielobarwne. Jest jednak miejsce w Polsce, które zachwyca w zupełnie inny sposób.

Las dla wielu jest ucieczką od miejskiego zgiełku. Uwielbiają słuchać śpiewu ptaków, czasem kumkania żab, wdychać świeże powietrze, a przede wszystkim zachwycać się widokami. Zielone drzewa, bujne krzewy, gęsty mech czy nastrojowe polanki sprawiają, że można choć na chwilę zapomnieć o codziennych problemach. Mało kto wie jednak, że istnieje w Polsce miejsce zupełnie inne od zwykłych lasów. Drzewa rosną w nim w niezwykły sposób. Można się poczuć jak w bajce.

Skandal u Ryanaira. Nie wpuścili 10-osobowej rodziny z Polski na pokład, powód bulwersujeSkandal u Ryanaira. Nie wpuścili 10-osobowej rodziny z Polski na pokład, powód bulwersujeCzytaj dalej

Las o krzywych drzewach zachwyca nie tylko turystów

Tak zwany "krzywy las" znajduje się w województwie zachodniopomorskim, ale nie tylko. Ostatnio uwagę internautów zainteresowanych podróżami zwrócił post Karkonoskiego Parku Narodowego, w którym pokazują kolejny ewenement przyrody. Okazuje się, że takich niezwykłych lokacji jest więcej, na przykład na Dolnym Śląski. Poskręcane drzewa rosną na terenie kilkudziesięciu arów, podległych Nadleśnictwu Ruszów. Właśnie tam zostało wykonane zdjęcie, które na swoim fanpage'u udostępnił Park Narodowy.

- Na #WeekendBezŚnieżki proponujemy tym razem Krzywy Las. Nie ten najbardziej znany w Polsce, w rejonie Gryfina, a ten w Borach Dolnośląskich, w rejonie Pieńska. Według leśników albo ktoś specjalnie krzywił tam młode sosny by tak rosły i można je było wykorzystać w przemyśle meblarskim, albo, co bardziej prawdopodobne, jest to pamiątka po wojskach, które obozowały w tym leśnie szykując się do forsowania Nysy pod koniec II wojny światowej. Młode drzewka miały być wykorzystywane do podpierania namiotów, maskowania pojazdów i sprzętu, lub po prostu rozjeżdżane i uszkadzane przez pojazdy - głosi post.

Dzisiaj grzeje: 1. Eksperci biją na alarm. Nadciąga nad Polskę niebezpieczny front. Siła wiatru sięgnie niemal 200 km/h
2. PKO BP niespodziewanie wprowadza ważne zmiany. Pojawiła się całkowicie nowa funkcja
3. Fatalne wieści od sąsiada Polski, służby nie dają sobie rady. Mieszkańcy i turyści drżą z obaw

Rozwiązanie o skutkach II wojny światowej wskazane na facebooku wydaje się dość prawdopodobne. Drzewka mogły być rozjeżdżane przez samochody lub wykorzystywane jako podpórka pod namioty albo do ukrywania sprzętu. Niezależnie od genezy, widok jest wprost zjawiskowy i warto zobaczyć go na własne oczy. Atmosfera w krzywych lasach jest wręcz magiczna. bowiem nieczęsto poza sklepami ogrodniczymi można zobaczyć tak nietypowe rośliny.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Właściciel strzelił do golden retrievera. Bezcenna reakcja szczeniaka, zasłużył na Oscara
  2. W Milionerach gigantyczne emocje. Hubert Urbański aż osłupiał, już wkrótce wszystko się wyjaśni
  3. Cztery osoby nie żyją, ofiar może być więcej. Policja apeluje, zwykły spacer może się skończyć tragicznie
  4. Nie było innego wyjścia. Stolica zarządziła drugi lockdown, sytuacja jest fatalna. Fatalne wiadomości za granicy
  5. Jest gorzej niż myśleli, ognisko koronawirusa w Białym Domu. Tysiące osób uczestniczyły w imprezach organizowanych przez Trumpa
  6. Dramat w Łodzi. 45-latek pod wpływem wyrzucił psa do kontenera na śmieci. Tłumaczy, że miał ważny powód

Źródło: Facebook

Następny artykuł