Lądek-Zdrój z festiwalem online.Fot. Wikipedia.org/Marek Tomaszewski, Barlinek/CC BY-SA 2.5/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.5/deed.en (zdjęcie poglądowe)

Przełom w Lądku-Zdroju. Wszystko będzie inaczej

Lądek-Zdrój doczekał się niemałej rewolucji, która przypadnie do gustu szczególnie tym turystom, którzy nie mogą sobie pozwolić na dłuższy wyjazd na południe. Od teraz kultowa już atrakcja regionu będzie na wyciągnięcie ręki każdego miłośnika gór.

Lądek-Zdrój znany jest m.in. dzięki Festiwalowi Górskiemu im. Andrzeja Zawady. W tym roku będzie to już 25. edycja imprezy, która przez pandemię koronawirusa - przybierze nieco inną formę. Organizatorzy już teraz zapowiadają dwie odsłony popularnego festiwalu.

Porażający wypadek na autostradzie. Ratował się, kto mógł. Nic z nich nie zostałoPorażający wypadek na autostradzie. Ratował się, kto mógł. Nic z nich nie zostałoCzytaj dalej

Lądek-Zdrój: Festiwal w dwóch odsłonach

Jak informują dziennikarze Onetu, Lądek-Zdrój od 11 do 20 września będzie prawdziwą Mekką dla miłośników wspinaczki. Przez 9 dni organizatorzy zafundują gościom całą gamę produkcji o taternikach, chociaż znajdzie się też coś dla osób, dla których wyjazd na południe byłby niemałym wyzwaniem. Pomysłodawcy wychodzą z inicjatywą równoległej odsłony online.

- Edycja online rozpocznie się również 11 września, natomiast niektóre materiały dostępne będą do 24 września. Wśród nich znajdą się 24 filmy, transmisje festiwalowych wydarzeń oraz rozmowy z twórcami" - czytamy w komunikacie festiwalu.

Lądek-Zdrój z VOD

Według ustaleń Onetu, edycja online Festiwalu im. Andrzeja Zawady nie będzie jedyną niespodzianką ze strony organizatorów. Okazuje się, że wariant internetowy znajdzie swoje przedłużenie w formie dedykowanej platformy VOD, dzięki której taternicy z całego kraju będą mogli podziwiać produkcje z każdego zakątka Polski. Od teraz nie trzeba będzie wpisywać w GPS “Lądek-Zdrój”, a włączyć komputer i cieszyć się południowym klimatem w domowym zaciszu (co jest wyjątkowo relaksującą opcją w porównaniu z końcówką tegorocznego sezonu).

Dzisiaj grzeje: 1. TVP przekazało tragiczną wiadomość. Niestety, był bez szans, nic się nie dało zrobić
2. Sąsiedzi nie mogą uwierzyć. W mieszkaniu znaleziono ciała dzieci, ale położenie ich matki było jeszcze bardziej zatrważające

- Wśród dostępnych pozycji nie zabraknie filmów podróżniczych, przygodowych, warsztatów i wywiadów z twórcami. Filmy nie będą jednak ograniczały się wyłącznie do produkcji traktujących o najwyższych górach – celem platformy jest również propagowanie turystycznego eksplorowania regionów w lokalnym ujęciu i aktywnego trybu życia - czytamy w cytowanym przez Onet komunikacie FGAZ.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje legendarny sportowiec. Przed śmiercią wykryto u niego COVID-19
  2. Podchwytliwe pytanie w Milionerach za 40 tys. zł. Uczestniczka miała z nim duży probelm
  3. Weszli na strych w polskiej szkole i zamarli. Widok zapamiętają na zawsze
  4. Co się działo w Karpaczu? Klaudia wysłała nam zdjęcia, przecieramy oczy
  5. Byliście w Skalnym Mieście? Jest bardzo blisko
  6. Golden retriever za nic nie chce opuścić parku. Właściciele nagrali genialny protest

Źródło: Onet

Następny artykuł