Kwarantanna na posiedzenia zespołu rządowego.Fot. Pixabay.com/sweetlouise/zdjęcie poglądowe

Rzecznik rządu przekazał pilne informacje o kwarantanne. Zaskakująca wiadomość

Kwarantanna powróci? Rzecznik rządu zabrał głos w sprawie potencjalnego powrotu ścisłych obostrzeń, które bezpośrednio dotknęłyby tegorocznych turystów. Zapowiedziano również ewentualny wymiar przepisów.

Kwarantanna ponownie stała się głównym tematem w strukturach rządu. Jeszcze wczoraj wiceminister zdrowia nie wykluczał przywrócenia obostrzeń w dwóch formach, a sam szef resortu przerwał urlop i wrócił do Warszawy. Teraz głos w sprawie zabrał rzecznik administracji Mateusza Morawieckiego.

Bezwstydne sceny na plaży nad Bałtykiem. Po wszystkim poszli na smażoną rybkęBezwstydne sceny na plaży nad Bałtykiem. Po wszystkim poszli na smażoną rybkęCzytaj dalej

Kwarantanna dla wracających z zagranicy?

Jak podają dziennikarze Onetu, rzecznik prasowy rządu, Piotr Müller wystąpił na konferencji zwołanej zaraz po posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Politycy dyskutowali o działaniach w zakresie identyfikowania ognisk koronawirusa w kraju, a także “oceniali ryzyko zakażeń w związku z powrotami do Polski”. Tak też wrócił wątek, jakoby kwarantanna mogłaby obejmować przyjezdnych z zagranicy.

- Rozważamy wprowadzenie kwarantanny dla osób wracających z zagranicy, jednak na ten moment takich obostrzeń nie ma - mówił rzecznik rządu cytowany przez dziennikarzy Onetu.

Przymusowa kwarantanna na posiedzeniach ZZK

Podczas posiedzeń Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego poruszano również wątek “stanu realizacji poszczególnych zaleceń epidemicznych”. Innymi słowy, politycy opiniowali aktualną strategię walki z pandemią, a najbardziej radykalnym krokiem byłaby rozważana kwarantanna. Jak na razie taki przepis nie wszedł w życie, a ewentualne kroki w tym kierunku działałyby w zakresie regionalnym.

Dzisiaj grzeje: 1. Odwołują loty do Warszawy. Klamka zapadła
2. Porażający skok zakażeń, kolejny rekord. Liczba, która mrozi krew

- Ewentualne obostrzenia, które mogą być wprowadzane, będą dostosowywane regionalnie, do poszczególnych powiatów i gmin [...] Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego skłania się ku temu, aby ewentualne obostrzenia nie były wprowadzane na terenie całego kraju. Będą miały rozmiar regionalny - podkreślał cytowany przez Onet rzecznik rządu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Już wszystko jasne. Rzecznik rządu właśnie przekazał co z obostrzeniami
  2. Kamil Stoch przekazał informacje na temat zakończenia kariery. Skoczek nie pozostawił fanom złudzeń
  3. Bezczelnie okradziono grób 8-miesięcznej dziewczynki. Jak można zachować się w ten sposób?
  4. Strażnicy poprosili na polskim lotnisku turystów o dokumenty. Zaniemówili, gdy odkryli, co się dzieje
  5. Nie żyje młoda europejska gwiazda. Beztroska podróż zakończyła się dramatem
  6. Były nad wodą z dziećmi. Wezwano policję, skandal przechodzi ludzkie pojęcie
  7. Odebrany interwencyjnie labrador zmienił się nie do poznania. Wcześniej był głodzony, mieszkał w piwnicy

Źródło: Onet

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł