Kwarantanna w Nowym JorkuPixabay.com/fietzfotos

Polacy mogą już nie wjechać do zagranicznego miasta. Tylko 31 państw ma pozwolenie na loty.

Kwarantanna zostanie wprowadzona dla osób z kolejnych państw. Mowa o dużym mieście w ważnym na świecie kraju. Pojawiły się informacje, że być może na liście znajdzie się także Polska. Gdzie konieczna będzie izolacja?

Kwarantanna dla Polaków w kolejnym kraju? Pojawiają się takie spekulacje. W tym przypadku nie chodziłoby jednak o całe terytorium kraju, ale tylko o konkretne miasto. Jest ono popularne wśród turystów. Sprawę skomentował burmistrz.

Stało się. Rząd podjął decyzję. Nowa tarcza antykryzysowa wchodzi w życie. Tysiące Polaków odetchnie z ulgą po straconych wakacjachStało się. Rząd podjął decyzję. Nowa tarcza antykryzysowa wchodzi w życie. Tysiące Polaków odetchnie z ulgą po straconych wakacjachCzytaj dalej

Możliwa kwarantanna dla osób z Polski

We wtorek władze Nowego Jorku poinformowały, że z powodu pandemii koronawirusa rozszerzy się obowiązek odbycia kwarantanny dla kolejnych, pięciu stanów USA. Niewykluczone, że decyzja będzie dotyczyła także wielu państw ze świata. Prawdopodobnie ograniczeniem objęta zostanie też Polska. W ciągu ostatniej doby wskaźnik zakażeń koronawirusem w Nowym Jorku wzrósł do 3,25 procent.

Sprawę skomentował burmistrz miasta Bill de Blasio. Zaznaczył, że nieprzestrzeganie obowiązku noszenia maseczki w dzielnicach z największą ilością chorych, będzie wiązało się z zapłaceniem grzywny. Nie powiedział jednak, ile trzeba będzie zapłacić w ramach kary. Zapowiedział też możliwość zamknięcia szkół prywatnych, jeżeli nie będą w nich stosowane podstawowe zasady bezpieczeństwa i średnia zakażeń w ciągu 7 dni przekroczy 3 procent.

Stany, z których przyjazd będzie wiązał się z kwarantanną, to Arizona, Minnesota, Nevada, Rhode Island i Wyoming. Bardzo możliwe, że zmiany obejmą też prawie wszystkie państwa na świecie. Sprawę skomentował gubernator.

- Obserwujemy niepokojący wzrost w krajach na całym świecie, zwłaszcza w Hiszpanii, Francji i Izraelu. Dlatego zamierzamy zwiększyć naszą ingerencję. Podpisuję rozporządzenie nakazujące Departamentowi Zdrowia ostrzegania podróżnych, że mamy obowiązkową kwarantannę - powiedział Andrew Cuomo.

Dzisiaj grzeje: 1. Sąsiad Polski wprowadza stan wyjątkowy. Zmiany już od jutra
2. ING Bank wprowadza pilne zmiany. Klienci muszą być przygotowani już dziś
3. Polacy mogą już nie wjechać do zagranicznego miasta. Tylko 31 państw ma pozwolenie na loty.

Pojawiły się informacje, że na liście może znaleźć się Polska. Pozwolenie na loty będą miały jednie 31 państwa. Będą to między innymi Nowa Zelandia, Kambodża i Tajwan. Będą to również takie egzotyczne terytoria jak Anguilla, Sint Eustatius czy Montserrat. Więcej o koronawirusie na świecie można znaleźć tutaj.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jamnik płakał długimi godzinami. Jego najlepszy przyjaciel był w strasznych opałach, tak bardzo chciał mu pomóc
  2. Mieszkańcy USA przecierają oczy ze zdumienia. Jest wielkości dłoni i spadło z nieba
  3. Lasy Państwowe donoszą, "groza w środku lasu". Znaleźli palce umarlaka
  4. Zginęło ponad 850 osób. Katastrofa na Bałtyku, właśnie podano nowe informacje
  5. Nagranie z Karkonoszy w sieci. Każdy turysta musi mieć się na baczności
  6. Owczarek zbliżył się do malutkiego dziecka. Nikt nie przewidział, co stanie się sekundę później

Źródło: TVP Info

Następny artykuł