Kwarantanna dla wszystkich mieszkańcówfot. pixababy/Mammiya

Rząd chce wprowadzić miesięczną, ogólnonarodową kwarantannę. Za granicami Polski sytuacja wymyka się spod kontroli

Kwarantanna to coś, czego obawia się wiele osób. Niestety, izolacja w wielu przypadkach jest nieunikniona. Teraz jeden z rządów chce wprowadzić miesięczną kwarantannę dla wszystkich mieszkańców kraju.

Kwarantanna może czekać wszystkich mieszkańców kraju w Europie. Mowa o miejscu bardzo popularnym wśród turystów z Polski. Coraz większa liczba osób zakażeń koronawirusem zmusza władze do podejmowania coraz bardziej drastycznych środków. Izolacja wszystkich obywateli ma być kolejnym z nich. Wiele osób jest oburzona. O jakim państwie mowa?

Obowiązkowa kwarantanna dla wszystkich?

Kraj, którego władze planują wprowadzenie takiego ograniczenia, to Francja. Telewizja BFM poinformowała, że rząd rozważa możliwość wprowadzenia ogólnonarodowej, miesięcznej kwarantanny ze względu na coraz większe rozprzestrzenianie się koronawirusa. Miałaby obowiązywać od czwartku od północy. Nie jest to jeszcze potwierdzone przez francuski rząd.

W środę wieczorem prezydent Emmanuel Macron wygłosi orędzie do narodu. Media podejrzewają, że właśnie wtedy zostanie ogłoszona ogólnokrajowa izolacja. Zapowiedziane zostanie również zamrożenie gospodarki. Nie ma jednak potwierdzenia, czy to właśnie jest powód zapowiadanego orędzia.

BMF informuje, że kwarantanna, którą ma planować rząd, może być bardziej elastyczna, niż pierwszy lockdown, który we Francji wprowadzony był w marcu tego roku. Francji Jean Castex powiedział na spotkaniu z parlamentarzystami, że jeśli tempo rozprzestrzeniania się pandemii nie ulegnie zwolnieniu, 11 listopada szpitale będą już całkowicie zapełnione i nie będą mogły przyjmować pacjentów.

Rozmowy odbywały się za zamkniętymi drzwiami. Informacje na ten temat potwierdził rzecznik francuskiego rządu Gabriel Attal, Mężczyzna dodał, że prognoza ma być oparta jest na badaniach Instytutu Pasteura.

Walka z koronawirusem we Francji

Dwa tygodnie temu w niektórych miejscach we Francji wprowadzono godzinę policyjną. Dotyczy dziewięciu miast, w tym między innymi stolicy, czyli Paryża. Mieszkańcy muszą pozostać w domach od godziny 21:00 do 6:00.

Decyzję potwierdził prezydent kraju Emmanuel Macron. Francja ogłosiła również stan wyjątkowy. Wszystkie obostrzenia mają zostać przedłużone o 6 tygodni. Oprócz Paryża, godzina policyjna została wprowadzona w Marsylii, Lyonie, Lille, Saint-Etienne, Rouen, Tuluzie, Grenoble i Montpellier.

Te ograniczenia obowiązują od soboty 17 października. Macron wyjaśniał, że decyzja została podjęta aby zniechęcić mieszkańców do odwiedzania restauracji i domów prywatnych późnymi wieczorami oraz nocą. Złamanie nowej zasady grozi karą w wysokości 135 euro.

Są jednak wyjątki. Grzywna nie dotyczy między innymi osób pracujących w godzinach nocnych i wieczornych czy pasażerów pociągów. Podróże po kraju nie będą ograniczone, a rozkłady pociągów i innych środków transportu zbiorowego pozostaną bez zmian.

Francja nie jest pierwszym państwie, który wprowadził godzinę policyjną. Na taki środek ostrożności zdecydowano się także w innym miejscu. Mowa o popularnym kierunku turystycznym, niedaleko Polski. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Źródło: tanie-loty.com.pl

Następny artykuł