Kwarantanna w Polsce. Zmieniono zasadyflickr.com/Sejm RP

Podjęli ostateczną decyzję. Duże zmiany dla Polaków. Prawdziwa rewolucja

Kwarantanna jest obowiązkowa dla osób, które wracają do Polski zza granicy. Teraz będzie jednak ona wyglądała inaczej. Poinformowano o tym na stronie internetowej Rządowego Centrum Legislacji. Wprowadzono pewną zmianę.

Kwarantanna to coś, co czeka na każdego, kto wróci do Polski. Szykują się pewne zmiany, które ucieszą osoby, których dotyczą te restrykcje. Co zmieni się w porównaniu do aktualnych zasad odbywania izolacji?

Polacy są na liście. Kolejny kraj zamyka się na cudzoziemców. Nie wpuszczą prawie nikogoPolacy są na liście. Kolejny kraj zamyka się na cudzoziemców. Nie wpuszczą prawie nikogoCzytaj dalej

Kwarantanna. Zmieniono zasady

- Projektowane rozporządzenie dokonuje zmian w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii w zakresie skrócenia do 10 dni czasu trwania obowiązkowej kwarantanny przez osoby przekraczające granicę Rzeczypospolitej Polskiej oraz odstąpienia od konieczności wykonania testu w kierunku SARS-CoV-2 - czytamy na stronie internetowej Rządowego Centrum Legislacji.

Przypominamy, że do tej pory kwarantanna trwała 14 dni. Decyzja o skróceniu czasu jest argumentowana doświadczeniami międzynarodowymi oraz dostępną wiedzą naukową, "której przeglądu dokonał zespół do spraw opracowania strategii działań związanych ze zwalczaniem epidemii COVID-19 przy ministrze zdrowia". Nowe zasady mają pomóc osobom izolowanym szybciej wrócić do normalnego życia społecznego i rodzinnego.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie było innego wyjścia, powrócono do ostrych restrykcji. Pandemia przybrała na sile, horrendalny przyrost chorych
2. Nowe informacje o Szumowskim zasmucają. Niestety, zostało mu mało czasu
3. Zatankowała auto i wpadła. Grozi jej teraz 8 lat więzienia

Koronawirus w Polsce

Wczoraj informowaliśmy o nowym ognisku koronawirusa w Polsce. Jest to 51 przypadków zarażenia. Są to między innymi osoby, które zakaziły się w gabinecie kosmetycznym, a także uczestnicy wesela. Na kwarantannę zostało odesłanych 90 osób. O którą część kraju chodzi? Można się tego dowiedzieć w artykule, który znajduje się tutaj.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ekstraklasa na weekend. Gdzie oglądać? Transmisja na żywo, stream online, TV
  2. Kościół wydał niespodziewane stanowisko. Tadeusz Rydzyk weźmie sobie do serca?
  3. Turystka myślała, że robi zwykłe selfie. Kiedy zobaczyła, co uchwyciła, natychmiast poszła na policję
  4. Tragiczne wiadomości zza granicy. Zginęło co najmniej 90 osób, 1000 domów zniszczonych
  5. Pilne ostrzeżenie GIS dla wszystkich Polaków, nie żyje już 11 osób. Nie chodzi o koronawirusa
  6. Przez lata opiekował się białymi lwami. Znienacka go zaatakowały, niestety nie żyje

Źródło: RMF24

Następny artykuł