kwarantanna wyciekły daneFot. Unsplash.com @kobuagency

Wyciekły dane zakażeń, nie mieli kwarantanny. Cała prawda o europejskim kraju wyszła na jaw

Kwarantanna i lockdown to restrykcje, które wprowadziło większość krajów europejskich, ale nie wszystkie. Właśnie wyciekły dane dotyczące zakażeń w kraju, który nie posunął się do zastosowania radykalnych ograniczeń względem społeczeństwa. Cała prawda ujrzała światło dzienne. O szczegółach informuje portal Fakt24.

Kwarantanna wydaje się niemal codziennością w obliczu pandemii koronawirusa. Chociaż nie każdy jej doświadczył, to co dzień trafia na nią część społeczeństwa. Wiele europejskich krajów doświadczyło już również lockdownu, a niektóre państwa szykują się – lub wprowadzają jak w przypadku Irlandii – do ponownego całkowitego zamknięcia. Jednak nie każdy rząd zdecydował się na podjęcie tak radykalnych kroków, które wciąż budzą wiele kontrowersji.

Trwa walka o życie, usłyszeli potężny huk. Porażająca wiadomość od sąsiada Polski obiegła mediaTrwa walka o życie, usłyszeli potężny huk. Porażająca wiadomość od sąsiada Polski obiegła mediaCzytaj dalej

Obecnie kwarantanna czeka wszystkich Polaków, którzy podczas przekraczania granicy z Niemcami nie będą posiadali odpowiedniego zaświadczenia o negatywnym wyniku testu na obecność koronawirusa. To pokazuje, że coraz więcej krajów europejskich decyduje się na ponowne zaostrzanie reżimu sanitarnego. Hiszpania poszła w ślady Francji, wprowadzając dzisiaj wieczorem stan alarmowy, co oznacza dla obywateli godzinę policyjną oraz zakaz przemieszczania się między regionami. Chociaż sytuacja wydaje się coraz bardziej napięta, zupełnie odmienne podejście prezentuje Szwecja.

Kwarantanna wystarczy? W sieci pojawiły się dane dotyczące zarażeń w Szwecji, gdzie nie wprowadzono całkowitego lockdownu

Czy kwarantanna wystarczy do opanowania rozprzestrzeniania się koronawirusa? Szwecja należy do krajów, które nie wprowadziły całkowitego lockdownu i nie narzuciły ostrych ograniczeń na społeczeństwo. Chociaż początkowo politycy byli krytykowani, obecnie w mediach nie pojawia się zbyt wiele krytycznych informacji na ten temat. Niedawno opublikowano dane, które zdradzają, czy Szwedzi wyszli na tym dobrze.

Właśnie pojawiły się ciekawe dane, które opublikował Eurostat. Organizacja podała liczby zgonów w poszczególnych krajach na przestrzeni wielu tygodni oraz porównała statystyki z danymi sprzed lat. W takim zestawieniu chciano ukazać, w jakim stopniu w poszczególnych regionach wzrosła lub zmalała ogólna śmiertelność. W obecnym roku w związku z pandemią koronawirusa liczby te mogły znacznie wzrosnąć.

– Od 10. tygodnia roku, czyli połowy marca, do 40. tygodnia (11 października) zmarło w Polsce 242 tysiące osób. To o 7,6 tysiąca osób więcej niż rok wcześniej i o 12,8 tysiąca więcej niż średnia z poprzednich czterech lat – podaje serwis Buisness Insider Polska.

Nie żyje polski piosenkarz, tragiczna wiadomość obiegła Polskę. Jego występy przez lata podziwiali turyści z całego krajuNie żyje polski piosenkarz, tragiczna wiadomość obiegła Polskę. Jego występy przez lata podziwiali turyści z całego krajuCzytaj dalej

Kwarantanna to za mało? Wzrost zgonów w Szwecji

Jak statystyki wyglądają w przypadku Szwecji? Okazało się, że w skandynawskim kraju doszło do wyraźnego wzrostu śmiertelności i pod tym względem państwo szwedzkie znalazło się na 8. miejscu w rankingu. Ze Szwecją wiąże się wiele kontrowersji, ponieważ lokalne władze postanowiły toczyć eksperymentalną walkę z pandemią koronawirusa, która znacznie różniła się od systemu prowadzonego przez europejskie kraje.

Oczywiście Szwecja wprowadziła restrykcje, jednak nie były one tak ostre jak w Polsce, Niemczech czy we Francji. Przede wszystkim państwo szwedzkie nie wprowadziło całkowitego lockdownu, co spotkało niemalże wszystkie kraje europejskie. Choć może wydawać się to szokujące, wiosną szkoły oraz takie obiekty jak baseny pozostały tam otwarte. Jak to się ma do śmiertelności?

W Szwecji odnotowano wyraźny wzrost, który wynosi ponad 10 procent. Co ciekawe, podobny odnotowano również we Francji, chociaż tam wprowadzono zdecydowanie ostrzejsze ograniczenia. Szwecja jednak jest krajem bardzo silnym finansowo, który może pochwalić się dobrą opieką zdrowotną. W dodatku obywatele Szwecji z reguły żyją dłużej i zachowują lepszą formę.

Warto pamiętać również, że społeczeństwo w Szwecji jest starsze, co także sprzyja wzrostowi śmiertelności. Debaty dotyczące tego, czy Szwecja nie zbagatelizowała zagrożenia wynikającego z pandemii koronawirusa, prawdopodobnie będą toczyły się jeszcze przez długi czas. W krajach europejskich natomiast pojawia się coraz więcej krytycznych głosów co do radykalnych ograniczeń narzucanych przez władze.

Skrajne emocje wywołała decyzja premiera Morawieckiego i ministra zdrowia Niedzielskiego, która dotyczy zamknięcia takich obiektów jak aquaparki, siłownie, kluby fitness oraz baseny. Rząd zawiesił też stacjonarną działalność lokali gastronomicznych, które mogą wydawać posiłki jedynie na wynos lub w opcji z dowozem. Z tego powodu w Warszawie dobyły się liczne protesty.

Dzisiaj grzeje: 1. Stało się, nad Bałtykiem skończyły się przelewki. Wszystko stracili w mgnieniu oka. Mają już dość
2. Lidl natychmiastowo wycofuje hitowy produkt. Może doprowadzić do uszczerbku na zdrowiu
3. Rząd pracuje nad nowymi restrykcjami. Chcą wprowadzić je na święta. Za polską granicą trwają rozmowy

Protesty wybuchły również na Podhalu. Zarówno kobiet, jak i mężczyźni, którzy nie zgadzają się z decyzją Trybunału Konstytucyjnego, postanowili wyjść na ulice i zademonstrować swoje niezadowolenie ciszą. Takich scen w turystycznym regionie nie widziano od bardzo dawna. Pisaliśmy o tym w jednym z naszych artykułów.

Zaczęło się, Polacy ruszyli do sklepów. Wykupują jeden produkt, trzeba się śpieszyć, podobnie dzieje się już w Niemczech, niewiarygodneZaczęło się, Polacy ruszyli do sklepów. Wykupują jeden produkt, trzeba się śpieszyć, podobnie dzieje się już w Niemczech, niewiarygodneCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Urząd Skarbowy wprowadza kontrowersyjne zmiany. Czekają nas wszystkich, Polacy nie mogą uwierzyć
  2. Miliony Polaków odetchną z ulgą. Jest informacja na temat kolejnych obostrzeń
  3. Rząd pracuje nad nowymi restrykcjami. Chcą wprowadzić je na święta. Za polską granicą trwają rozmowy
  4. Edyta Zając wygrała "Taniec z Gwiazdami 11". Wiemy, co zrobi z wygraną. Szykują się bajeczne wakacje dla ukochanych
  5. Zatrważające sceny na polskim lotnisku. Do akcji wkroczyły służby. Turyści bali się o swoje zdrowie i życie
  6. Pitbull spędził 6 lat w schronisku. Pewnego dnia jego życie zmieniło się o 180 stopni
  7. Hit każdej kuchni. Aromatyczna domowa przyprawa na bazie liści laurowych do zup, sosów i marynat

Źródło: Fakt24

Następny artykuł