kwarantanna daje się we znakiFot. facebook.com/ ‎Andrea Szabados/ screen

Turyści nie mogą dłużej wytrzymać w domach. Zdjęcia i filmy powalają na łopatki, genialne pomysły

Kwarantanna jest konieczna w czasie tak trudnej do zwalczenia epidemii jaką jest COVID 19. Osoby aktywne na co dzień mają szczególnie ciężko. Konieczność pozostania w domu doprowadza ich na skraj wytrzymałości, dlatego nie dziwi fakt, że wpadają na szalone pomysły.

Kwarantanna potrwa jeszcze długo, a niektórym już się nudzi. W sieci pojawiają się kolejne pomysły na to, jak spędzić ten czas i nie zwariować. Pośród zwyczajnych gier i zabaw znajdziemy przykłady na to, że kreatywność ludzka nie zna granic.

Samolot z Francji wleciał nad Polskę i pilnie zawracał do Paryża. Nikt nic nie wie, podejrzany kursSamolot z Francji wleciał nad Polskę i pilnie zawracał do Paryża. Nikt nic nie wie, podejrzany kursCzytaj dalej

Kwarantanna ma ściśle określone zasady

Każde państwo, które decyduje się na wprowadzenie nakazu pozostawania w domu, przedstawia szereg wytycznych, do których trzeba się zastosować. Zwykle zachęca się pracodawców do umożliwienia pracownikom podjęcia pracy zdalnej i pozostanie w domu. Jeśli charakter pracy wyklucza taką możliwość, osoby te mogą opuszczać mieszkanie w celu udania się do pracy, jednak powinny się zabezpieczyć i zachowywać odstęp minimum 1 m od innych napotkanych ludzi.

Oprócz pracy innym ważnym powodem do opuszczenia bezpiecznego domu jest konieczność zrobienia zakupów spożywczych, wizyta u lekarza czy zakup leków. Pozwala się na spacery z psem, jednak powinny być krótkie i w miarę możliwości z dala od innych ludzi. Jest jeszcze grupa osób, które pracować po prostu nie mogą, ponieważ ich zawód w czasach epidemii jest przeszkodą. Wszyscy instruktorzy, kelnerki czy nauczyciele, a także wiele innych osób pozostają w domach i szukają pomysłów na pokonanie nudy. Oto najlepsze z nich.

Namiastka gór w mieszkaniu

Miguel Angel Sanchez Garate, który uwielbia się wspinać, zamieścił zdjęcie, na którym zdobywa kuchenne szafki. W kasku i uprzęży "wspina się" po stromych frontach mebli. Założył też specjalne buty do wspinaczki, które niespecjalnie się przydadzą, bo nogi zostały na podłodze.

Inny miłośnik wspinaczki postanowił zdobyć szczyt drabiny i sięgnąć do górnych półek regału z książkami. Jest kask, uprząż, sportowe ubrania, a nawet plecak. Na pasie, zamiast ekspresów zawiesił akcesoria do sprzątania: płyny w spryskiwaczach i szczotkę do kurzu. Na nagraniu dramatyczne sceny podkreśla muzyka trzymająca w napięciu.

Dzisiaj grzeje: 1. Nagły atak na Zieloną Strefę. Zniszczony budynek mieszkalny, są ranni
2. Najgorszy okres pandemii jeszcze przed nami. Wiceminister zdrowia podał orientacyjne daty

Narty w domu też się przydadzą. Można zjeżdżać z kanapy i oglądać piękne obrazy z gór lub zagrać na symulatorze slalomu narciarskiego. Innym pomysłem dla fanów narciarstwa biegowego jest trenowanie ostrych wzniesień na bieżni. Podejście pod górę zajmie mnóstwo czasu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Stan 74-letniej zakażonej Polki coraz lepszy. Otrzymała pionierską mieszankę leków
  2. Druzgocące zdjęcie z polskiego sklepu. Zachowanie klientki nie mieści się w głowie
  3. Polacy wylądowali w Warszawie. Na kwarantannę pojechali zwykłym PKP i transportem publicznym
  4. Koronawirus w autobusie PKS. Pasażerowie pilnie poszukiwani, zagrożonych kilkanaście kursów
  5. Pierwsza osoba na świecie dostała testowaną szczepionkę na koronawirusa. Wiadomo, kim jest
  6. Jest oficjalna decyzja UEFA ws. Euro 2020. Mistrzostwa nie odbędą się w tym roku

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł