kwarantanna wielu Polaków

Przywracają kwarantannę, padły ostre słowa premiera. Kraj, w którym mieszka wielu Polaków

Kwarantanna znów staje się obowiązkiem dla przyjezdnych z różnych krajów. W związku z dynamicznie zmieniającą się sytuacją pandemiczną władze obserwują wzrost przypadków koronawirusa w wielu europejskich państwach. Kolejny rząd postanowił bronić się przed napływem zarażonych osób zza granicy. Mieszka tam mnóstwo Polaków.

Kwarantanna została przywrócona w Wielkiej Brytanii. Informacje zostały już oficjalnie potwierdzone przez brytyjskiego ministra transportu Granta Shappsa. Obowiązek 14-dniowej izolacji wróci od soboty 15 sierpnia rano i będzie dotyczył krajów unijnych. W związku ze wzrostem przypadków koronawirusa rząd zdecydował, że przyjezdni z poszczególnych państw, które nie zostały uznane za bezpieczne, będą musieli poddać się dodatkowym procedurom.

Zamykają nowe miejsca nad morzem. Klamka zapadłaZamykają nowe miejsca nad morzem. Klamka zapadłaCzytaj dalej

Przywrócona kwarantanna będzie trwała 14 dni i poddać się jej będzie musiał każdy podróżny z kraju, który znalazł się na liście brytyjskich władz. W obawie przed wzrostem tempa rozprzestrzeniania się koronawirusa rząd nie tylko monitoruje wewnętrzną sytuację, ale także obserwuje zmiany zachodzące w całej Europie. W związku z coraz bardziej niepokojącą sytuacją w takich krajach jak choćby Hiszpania postanowiono zastosować dodatkowe obostrzenia, które mają ograniczyć wzrost zachorowań na COVID-19.

Wielka Brytania: kwarantanna znów obowiązkowa dla podróżnych z krajów europejskich

Obowiązkowa 14-dniowa kwarantanna będzie dotyczyła wszystkich przyjezdnych z Hiszpanii, Malty oraz Holandii. Nowe zalecenia wchodzą w życie w sobotę 15 sierpnia o 4:00 rano. O wprowadzeniu dodatkowych restrykcji oficjalnie poinformował minister transportu Grant Shapps. Potwierdziło to słowa brytyjskiego premiera Borisa Johnsona, który kilka godzin wcześniej zaznaczył, że będzie "absolutnie bezwzględy" przy podejmowaniu decyzji o wprowadzaniu kwarantanny dla przyjazdów z państw, gdzie szybko rośnie liczba zakażeń.

- Musimy być absolutnie bezwzględni w tej kwestii, nawet wobec naszych najbliższych i najdroższych przyjaciół i partnerów. Myślę, że wszyscy to rozumieją. Przyjrzymy się danym dziś po południu, sprawdzając, dokąd zmierza Francja i inne kraje - słowa Borisa Johnsona cytuje TVN24.

- Dziś wieczorem ogłaszamy, że zostanie wprowadzona kwarantanna dla przyjazdów z kilku miejsc, w tym z Francji i Holandii. Ponieważ tak ciężko pracowaliśmy, aby sprowadzić w dół liczbę przypadków, nie możemy sobie pozwolić na ponowny ich import z innych miejsc - mówi Grant Shapps kilka godzin później.

Kwarantanna odpowiedzią na skok zarażeń między innymi we Francji

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez media obowiązkowa 14-dniowa kwarantanna będzie dotyczyła także osoby przyjeżdżające z Monako z brytyjskiego terytorium zależnego Turks i Caicos oraz Aruby, leżącej na Karaibach części Królestwa Niderlandów. Na tę decyzję wpływ miał między innymi raport z Francji, w którym w ciągu doby potwierdzono aż 2524 nowych przypadków koronawirusa. Jest to najwyższa liczba od czasu złagodzenia w tym kraju wprowadzonych restrykcji i wskazuje wzrost aż o 66 procent.

Dzisiaj grzeje: 1. Kilka metrów od turystów na Krupówkach doszło do dramatu. Byli bezradni, trwało sekundę
2. Stało się, posłowie przegłosowali podwyżki dla siebie. Pierwsza dama też zarobi

Obowiązkowa kwarantanna może tymczasowo wstrzymać ruch turystyczny Brytyjczyków do Francji. Mieszkańcy Wielkiej Brytanii bardzo chętnie odwiedzają Republikę Francuską, o czym świadczą statystyki - w zeszłym roku kierunek ten obrało aż 10,35 mln obywateli brytyjskich. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o kolejnym zakazie w europejskim kraju, który będzie dotyczył również turystów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gdy dowiedzieliśmy się, czym zajmuje się ojciec Kamila Stocha, osłupieliśmy. Mało osób zna prawdę
  2. Pilna demonstracja w samym centrum Warszawy. Znamy szczegóły Marszu Wolności, na ulice ruszą tłumy
  3. Tysiące zakażonych po jednej modlitwie. Dramatyczne wiadomości ze świata
  4. Hit, wyciekło zdjęcie Macierewicza na wakacjach. Poszalał
  5. Wysłała rodzicom zdjęcie z wakacji. Nie zauważyła jednej rzeczy, ale wstyd
  6. Pieski poznały nowego członka rodziny, czekały na to aż 9 miesięcy. Ich reakcja chwyta za serce

Źródło: Polsat News

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł