kwarantanna nie będzie już koniecznaFot. pixabay.com/ TheDigitalWa

Rząd podjął decyzję w ostatniej chwili. Polacy będą zaskoczeni

Kwarantanna dla przyjezdnych z krajów Unii Europejskiej niedawno została zniesiona, a rząd już wprowadza kolejne zmiany. Wielu Polaków się z tego ucieszy, lecz nie tylko. Decyzja zapadła nagle.

Kwarantanna po przekroczeniu granicy Polski jeszcze nie tak dawno czekała wszystkich podróżnych. Potem zniesiono ten obowiązek dla obywateli krajów Unii Europejskiej, jednak to blokowało wiele możliwości. W czwartek wieczorem w Dzienniku Ustaw opublikowano nowelizację rozporządzenia Rady Ministrów, zgodnie z którą z obowiązkowej maksymalnie 14-dniowej kwarantanny po przekroczeniu granicy zewnętrznej UE zwolnieni będą m.in. obywatele RP.

Pilna akcja ratowników. Ruszyli na pomoc, ale nie człowiekowiPilna akcja ratowników. Ruszyli na pomoc, ale nie człowiekowiCzytaj dalej

Kwarantanna nie będzie już dłużej konieczna

Decyzja zapadła bardzo szybko na wniosek MSWiA. Nie zostały przeprowadzone konsultacje społeczne, ponieważ uznano, że sprawa jest zbyt pilna, a zmiany będą korzystne dla wielu osób. Jak napisano w uzasadnieniu rozporządzenia, decyzję podjęto na podstawie analizy sytuacji epidemicznej w Polsce. Najwyraźniej obecny dzienny poziom zachorowań został uznany za wystarczająco niski.

- Projekt rozporządzenia nie został przekazany do opiniowania i konsultacji publicznych, z uwagi na jego szczególny charakter i konieczność jego pilnego wejścia w życie. Zatem podjęto decyzję o nieprzedłożeniu projektu do konsultacji" - wyjaśniono w uzasadnieniu rozporządzenia.

Dzisiaj grzeje: 1. Tony Halik zostawił ukochanej kopertę. Miała ją spalić po jego śmierci, ale zajrzała do środka i zamarła
2. Znaczne zmiany w doręczaniu listów. Pandemiczny przepis okazał się absurdalny

Od piątku 3 lipca wszyscy obywatele krajów członkowskich Unii Europejskiej oraz strefy Schengen są zwolnieni z obowiązku odbywania 14-dniowej kwarantanny po przyjeździe do Polski zza zewnętrznej granicy UE. To duże ułatwienie m.in. dla przedsiębiorców, którzy prowadzą interesy za naszą wschodnią granicą. Również Wielka Brytania ma dla Polaków dobrą wiadomość, o czym pisaliśmy tutaj.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polskie media podały najgorszą możliwą wiadomość. Nie żyje Krzysztof Cukier, Zakopane pogrążone w żałobie
  2. Ujawniamy kulisy polowania na warszawskich kierowców autobusów: "Potraktowali mnie jak przestępce". Policja nie cofnie się przed niczym
  3. Ministerstwo potwierdziło, wielkie zmiany od 17 lipca. Wakacje będą wyglądać zupełnie inaczej
  4. No i się zaczęło, porażająca wiadomość z Chin. Wielu się obawiało, niestety dzieje się w Hongkongu
  5. Rząd podjął decyzję. Już dziś znoszą zakaz, wielka ulga dla tysięcy Polaków
  6. Nic lepszego nie mogło jej spotkać. Suczka przebyła 10 tysięcy kilometrów, aby spotkać się z opiekunką

Źródło: RMF 24

Następny artykuł