kwarantanna hiszpaniafot. twitter.com/reuters

Mają tylko kilka godzin na opuszczenie domu. Tłumy wyszły na ulice w zagranicznych miastach

Kwarantanna w wielu państwach na świecie jest poluzowywana. Po ogłoszeniu możliwości wyjścia z domu, ludzie tłumnie wychodzą na ulicę. W jednym z państw mają jednak bardzo mało czasu na opuszczenie domów.

Kwarantanna w Hiszpanii powoli zaczyna być łagodniejsza. Chociaż państwo wciąż znajduje się w czołówce najbardziej zakażonych państw, mieszkańcy powoli otrzymują coraz więcej swobody. W sobotę był pierwszy dzień, kiedy mieszkańcy mogli wyjść na zewnątrz. Z możliwości skorzystały tłumy.

47 osób nie żyje, ponad 70 rannych. Tragiczna wiadomość z samego rana ze świata47 osób nie żyje, ponad 70 rannych. Tragiczna wiadomość z samego rana ze świataCzytaj dalej

Łagodzona kwarantanna w Hiszpanii

Sobota była pierwszym dniem, w którym Hiszpanie mogli zaznać nieco swobody po okresie izolacji. Tamtejszy rząd umożliwił mieszkańcom wychodzenie z domu w celach rekreacyjnych. Mają jednak na to ograniczony czas w ciągu dnia.

Hiszpanie mogą opuścić miejsce zamieszkania tylko kilka godzin w ciągu dnia. Rano w godzinach 6-8 rano lub 20-22 wieczorem. Rząd zezwolił również na korzystanie z krótkich spacerów osobom starszym. Do tej pory taką możliwość mieli wyłącznie rodzice z dziećmi oraz właściciele psów. W efekcie tłumy mieszkańców miast wyszły na ulice.

Władze Madrytu nie wyraziły jednak zgody na korzystanie z terenów zielonych miasta w celach rekreacyjnych. Wielu mieszkańców zignorowała jednak ten zakaz, przez co setki osób zostało wyproszonych z parków przez policję. Funkcjonariusze twierdzą również, że wiele osób nie stosuje się do zasad dystansu społecznego.

Dzisiaj grzeje: 1.Ogromne zmiany w Polsce już w przyszłym tygodniu. Dla wielu to zła wiadomość
2. To już pewne, jest decyzja Sejmu. Netflix będzie płacił na polskie kino, kwota jest porażająca

Policyjne związki zawodowe twierdzą, że ograniczony czas na wychodzenie z domów przyczyni się do lekceważenia przepisów. Do czwartku w Hiszpanii wystawiono z tego powodu 800 tysięcy mandatów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wiemy, co partner mamy Kacperka powiedział jej przed zaginięciem. Włos jeży się na głowie
  2. Rzeczy, o których nie miałeś pojęcia w walce z koronawirusem. Również Twój zwierzak potrzebuje odpowiedniego zabezpieczenia
  3. Pracuje w laboratorium w Wuhan. Media: miała dość plotek, wyjawiła prawdę
  4. Jest potwierdzenie. Otworzą granice, ale nie dla wszystkich
  5. Trzęsienie ziemi w Europie. Na jednym się nie skończyło, eksperci potwierdzili
  6. Polscy kibole starli się przed szpitalem. Gorszące sceny zarejestrowała kamera (WIDEO)

źródło: onet.pl

Następny artykuł