Kuba trzęsienieFot. Twitter/USGS_seismic

Z ostatniej chwili: silne trzęsienie ziemi za granicą. Są ostrzeżenia, może być jeszcze gorzej

Kuba przeszła właśnie potężne trzęsienie ziemi. Jego siła jest przerażająca, a to niestety może nie być koniec tragedii. Wystosowano specjalne ostrzeżenia, konsekwencje mogą być tragiczne.

Kuba oraz Jamajka przeżyły własnie potężne trzęsienie ziemi, które miało mieć siłę aż 7,3 magnitudy. Dla porównania, tragedię, która miała miejsce w Turcji zaledwie 4 dni temu, wyliczono na siłę 6,7. Na tym jednak nie skończyły się złe informacje.

Polakowi grozi więzienie. Przywiózł pamiątkę z podróży, która kusi wielu turystówPolakowi grozi więzienie. Przywiózł pamiątkę z podróży, która kusi wielu turystówCzytaj dalej

Pacific Tsunami Warning Center przekazało informacje nie tylko o trzęsieniu, ale również potencjalnym zagrożeniu - na Jamajce, Kubie oraz Kajmanach dojść może również do tsunami. Aktualizacja informacji przyniosła kolejne, zadziwiające wieści - siłę trzęsienia zaktualizowano do 7,7.

Jak przekazuje Amerykańska służba geologiczna, epicentrum znajdować się miało 117 kilometrów od miasta Lucea na Jamajce. Źródło było jedynie 10 kilometrów pod powierzchnią, a do wszystkiego doszło o 14:10 czasy lokalnego.

Wciąż nie pojawiły się w mediach informacje, czy w wyniku wydarzeń doszło do zniszczeń i czy są osoby poszkodowane. Wkrótce z pewnością pojawi się więcej informacji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Idealne ferie z rodziną? Polacy zapominają o jednym, ważnym szczególe
  2. Nie żyje gwiazda muzyki. Przed śmiercią wysłała wiadomość do rodziny, wyskoczyła z 14 piętra
  3. Objawy niedoboru kwasu foliowego. Łatwo je przeoczyć
  4. Rosja podjęła zaskakującą decyzję nt. granic. Wszystko przez groźnego wirusa z Chin
  5. Satelity pokazały śnieg na Węgrzech, choć w tym roku jeszcze nie padał. Wyjaśnienie zagadki jest smutne
  6. Policjanci zabrali autostopowicza z pobocza. Chwilę później na jaw wyszła niewiarygodna prawda, trafił za kraty
  7. Wybuch na południu Polski. Bilans jest fatalny, trwa akcja służb

Źródło: Rzeczpospolita

Następny artykuł