kuba kwarantanna wirusfot. pixabay.com/iira116

Wszyscy turyści na wyspie trafili do izolacji. Surowe działania zagranicznego rządu

Kuba zdecydowała się na podjęcie radykalnych kroków, zamykając turystów w hotelach. Na wyspie wystąpiło zagrożenie epidemiologiczne, rząd wprowadza nowe zasady.

Do mejsc zagrożonych epidemią koronawirusa SARS-CoV2 dołączyła Kuba, na której wykryto już 40 przypadków zakażenia. Na wyspie znajduje się obecnie 32 500 zagranicznych turystów, którzy otrzymali zakaz wychodzenia z hotelu.

Nowe ograniczenia w Polsce. Premier ogłosił decyzję, sytuacja jest poważnaNowe ograniczenia w Polsce. Premier ogłosił decyzję, sytuacja jest poważnaCzytaj dalej

Kuba izoluje turystów w hotelach

W związku z rosnącym zagrożeniem koronawirusem, kubański rząd zdecydował o podjęciu specjalnych środków bezpieczeństwa. Przede wszystkim zostały zamknięte granice dla obcokrajowców, a przekroczyć je mogą tylko obywatele powracający do kraju.

Już w piątek prezydent Miguel Diaz-Canel ogłosił decyzję o zamknięciu granic państwa od wtorku. Nieczynne są również wszystkie dyskoteki, teatry, kina i inne miejsca świadczące rozrywkę. Ponadto wszyscy turyści otrzymali zakaz wychodzenia z hoteli do czasu znalezienia lotu powrotnego do swojego kraju.

- Wszyscy turyści, którzy nadal przebywają w hotelach, są izolowani (...) Nie mogą opuścić hotelu, dopóki nie znajdą lotu, aby wrócić do swoich domów - powiedział szef kubańskiego rządu Manuel Marrero.

Dzisiaj grzeje: 1. Największy skok zakażeń w Rosji. Smutna granica bardzo blisko
2. W sklepie możesz mieć problem przy kasie. Mają prawo odmówić ci sprzedaży

Informacja o zamknięciu hoteli i restauracji została ogłoszona w ubiegłym tygodniu przez premiera Marrero, teraz natomiast okazało się, w jak trudnej sytuacji postawiło to turystów. Taka decyzja zdecydowanie odbije się na gospodarce kraju, która w znacznej mierze oparta jest na turystyce. Na wyspę wstęp będą miały tylko samoloty i statki towarowe, które dostarczają do tego państwa 80 procent towarów przeznaczonych do konsumpcji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jest dobra wiadomość ws. epidemii w Polsce. Prof. Maksymowicz ujawnia
  2. Bada od 40 lat koronawirusy, wyciekł jego prywatny list. Twierdzi, że wie czym niwelować wirusa
  3. Nastoletni uczeń z Polski zakażony. Wrócił pilnie z klasą z Hiszpanii
  4. Kolejny kraj poinformował o pierwszym zakażonym. Ma tylko 36 lat
  5. 800 turystów nie wytrzymało kwarantanny. Policja nie mogła ich powstrzymać, złamali wszystkie zasady
  6. Nie żyje kultowa postać polskiej piłki nożnej. Kibice nie mogą powstrzymać łez, wielka strata

źródło: dziennik.pl

Następny artykuł