Krupówki bez stoisk.Fot. Flickr.com/ Monica Kelly/ CC BY-SA 2.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/

Skandal z oscypkami w Zakopanem. Brzmi bardzo źle

Krupówki mogą spotkać się z bardzo istotnym deficytem. Niemały skandal, który wybuchł w Zakopanem, odbił się szerokim echem w całym kraju. Sprawa jest niepokojąca.

Krupówki liczą straty. W wyniku załamania turystyki spowodowanego pandemią koronawirusa pod znakiem zapytania stanęła dystrybucja znanych przysmaków. Dzierżawa stoisk nie cieszy się dużym zainteresowaniem, a spięcie z dzierżawcą narasta. Czy to koniec zakopiańskich oscypków?

Stało się. Zdecydowali o ponowym wprowadzeniu obostrzeń w środkowej AngliiStało się. Zdecydowali o ponowym wprowadzeniu obostrzeń w środkowej AngliiCzytaj dalej

Krupówki i sprawa stoisk

Jak podaje Gazeta Krakowska oraz O2, w marcu i kwietniu sprzedawcy m.in. oscypków nie wystawili swoich stoisk ze względu na powszechny zastój turystyki. Krupówki odnotowały większy ruch w maju, jednak nie na tyle wyraźnye, aby nadrobić straty z pierwszego kwartału. Tak też teraz lokalni sprzedawcy nie są zainteresowani dzierżawą stoisk na następne miesiące. Obawiają się kolejnych strat i stawiają swoiste ultimatum Zakopiańskiemu Centrum Kultury (ZCK).

ZCK jest odpowiedzialne za przeprowadzanie konkursów na dzierżawy stoisk i już teraz zapowiedziało kolejny przetarg. Transakcja zobowiązywałaby sprzedawców do opłacenia miejsc za okres od 1 lipca 2020 roku do 30 czerwca 2021 roku. Kontrowersje wzbudziły jednak ceny za dzierżawę. Jak podaje Gazeta Krakowska, cytując przedstawicieli branży, Krupówki ponownie wypełnią się stoiskami, pod warunkiem “zmiany nastawienia” ZCK do sprzedawców (a oni zarzucają m.in. odcinanie prądu na stoiskach).

Krupówki bez oscypków?

Spięcie na linii ZCK - sprzedawcy może doprowadzić do faktycznego deficytu znanych przekąsem na ulicach Zakopanego. Jak na razie władze Zakopiańskiego Centrum Kultury zaznaczyły tylko, że prąd na stoiskach jest zagwarantowany przez cały okres dzierżawy, a długi okres wynajmu podyktowany jest chęcią utrzymania handlu także poza sezonem. Do tych argumentów odnieśli się sprzedawcy w rozmowie z Gazetą Krakowską. Co ważne, nie tylko Krupówki stały się ostatnio obiektem kontrowersji.

Dzisiaj grzeje: 1. Skandaliczne i oburzające zachowanie w karczmie w Zakopanem. Aż się wierzyć nie chce, okropne
2. Prawie 18 tys. Polaków już niebawem otrzyma ważne wezwania. Będą zaskoczeni

- W naszej opinii jesteśmy tylko od tego, by płacić Zakopiańskiemu Centrum Kultury ciężkie pieniądze, a nie dostajemy nic w zamian. To nie do uwierzenia, ale płacąc 20 tysięcy złotych miesięcznie, odcina się nam nawet... prąd, przez co nie mamy jak podłączyć lodówek, w których powinniśmy trzymać serki. Skutek tego jest taki, że później przychodzi do nas Sanepid i dostajemy mandaty zupełnie nie z naszej winy - mówią sprzedawcy cytowani przez Gazetę Krakowską.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mariusz Pudzianowski zadziwił wszystkich kibiców w dniu wyborów. Przypomniał Polaka, którego wielbiły tysiące
  2. Jest fatalnie. Marian Opania znalazł się w tragicznej sytuacji
  3. Tysiące Polaków dostanie bilety 80% taniej. Już pewne, można rezerwować
  4. Przykre wyznanie Ministerstwa Zdrowia o wakacjach. Nie ma już wątpliwości, niestety
  5. Cejrowski posunie się do ostateczności. Powiedział wszystko, stracił cierpliwość do rządu
  6. Mężczyzna rozbił ferrari za 1,8 mln zł. Policjanci nie dowierzali, słysząc powód

Źródło: O2/ Gazeta Krakowska

Następny artykuł