Krupówki przyciągają tłumy turystówWikimedia.org/ zdjęcie poglądowe/Jozef Kotulič/ CC BY-SA 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en

Byliście na Krupówkach w Zakopanem? Było tłoczno?

Krupówki to ulica, która znajduje się w Zakopanem. To prawdziwa ikona tego miasta. Praktycznie wszyscy turyści odwiedzające słynne miasto w górach wybierają się na spacer po Krupówkach. Byliście tam w tym roku?

Krupówki to bardzo popularne miejsce turystyczne w Polsce. Słynna ulica znajdująca się w Zakopanem jest znana w całym kraju. To obowiązkowy przystanek podczas wypoczynku w Tatrach. W tym roku znów pojawiło się tam wielu podróżujących. Czy były tłumy?

Dym widać z wielu kilometrów, ewakuowali tysiące osób. Dramatyczne doniesienia zza granicy, zniszczenia są gigantyczneDym widać z wielu kilometrów, ewakuowali tysiące osób. Dramatyczne doniesienia zza granicy, zniszczenia są gigantyczneCzytaj dalej

Krupówki prawdziwą ikoną Zakopanego

Jest to reprezentacyjna ulica położona w samym centrum miasta. Rozpoczyna się na skrzyżowaniu z ulicą Nowotarską i ciągnie się ponad kilometrowym deptakiem na południe. Krupówki są przedłużeniem ulicy Zamoyskiego. Jednak to nie to sprawia, że miejsce stało się ikoną. Ulica oddaje niesamowity góralski klimat. Można tam znaleźć również atrakcje turystyczne.

Znajduje się tam Muzeum Tatrzańskie im. dra Tytusa Chałubińskiego. Można tam znaleźć różne skały i minerały oraz różne dzieła sztuki jak na przykład grafika, malarstwo, malarstwo na szkle, rzeźba i zbiory fotograficzne. Na Krupówkach znajdziemy też Kościół Świętej Rodziny. To historyczne miejsce. Budynek powstał w 1877 roku. W 1997 odwiedził go papież Jan Paweł II. Na ulicy pełno także restauracji z typowym dla tego miejsca jadłospisem oraz straganów, na których można kupić pamiątki.

Dzisiaj grzeje: 1. Kobieta jechała autostradą, nagle inne auta zaczęły ją osaczać. Natychmiast chwyciła telefon, teraz ostrzega innych
2. Nawet 6240 zł do twojej emerytury. Mało kto o tym wie, ale możesz liczyć na dodatkowe pieniądze

W tym roku wiele osób zdecydowało się na wakacje w Polsce. - Tyle pytań o nocleg przed weekendem ostatni raz miałam w sierpniu ubiegłego roku - powiedziała dla 24tp.pl właścicielka pensjonatu znajdującego się w Zakopanem. A wy byliście w tym roku na Krupówkach? Faktycznie były takie tłumy? Czekamy na wasze relacje na naszym profilu na Facebooku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Turysta chciał być zabawny i wepchnął małpę do wody. Natychmiast dostał lekcję, którą zapamięta do końca życia
  2. Deep Blue – jeden z największych rekinów w historii zarejestrowanych na nagraniu
  3. Zdjęcia Dody z wakacji mogą się schować. W sieci pojawił się jej filmik, wszystko widać. Przesada?
  4. Myśleli, że znaleźli na plaży zwykły kawałek drewna. Prawda okazała się druzgocząca, nagranie odbiera apetyt
  5. Kasia spojrzała na stoisko z pamiątkami w Sopocie i prawie zemdlała. Absurdalne, co znalazła
  6. Turysta chciał być zabawny i wepchnął małpę do wody. Natychmiast dostał lekcję, którą zapamięta do końca życia

Źródło: Wikipedia

Następny artykuł