krupówki z cyganamiFot. wikimedia.commons/ Aga Viburno/ CC BY-SA 3.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.de

Sytuacja na Krupówkach była nie do zniesienia. Muszą zapłacić 2500 zł

Krupówki są najbardziej rozpoznawalnym miejscem Zakopanego. Na głównej ulicy miasta doszło do incydentu, który słono kosztował sprawców zamieszania. Mieszkańcy i turyści mieli już dość.

Krupówki w pełni sezonu wypełnione są turystami, którzy spacerują od straganu do straganu. Pomiędzy oscypkami i pamiątkami z gór znalazło sie miejsce dla małej grupy Romów, którzy dawali występy. Niestety ich twórczość nie przypadła do gustu ani mieszkańcom, ani turystom, głównie ze względu na repertuar. Sytuacja była niemal tak bulwersująca, jak kradzieże w okolicy.

Stało się. Rząd znosi ważny zakaz. Tysiące Polaków nie mogło się doczekaćStało się. Rząd znosi ważny zakaz. Tysiące Polaków nie mogło się doczekaćCzytaj dalej

Krupówki rozbrzmiewały dźwiękami romskiej muzyki

- Śpiewają w kółko dwie, może trzy piosenki, tego po prostu nie można wytrzymać - powiedziała jedna z osób pracujących przy Krupówkach, cytowana przez portal 24tp.pl.

Oprócz zmęczenia osób zmuszonych do słuchania krókiej kompozycji, pojawił się inny problem. Krupówki zostały włączone do obszaru chronionego, jakim jest park kulturowy. To specjalna forma ochrony zabytków, która oprócz budynków obejmuje całą przestrzeń wokół nich. W takim miejscu zabronione jest dawanie koncertów zarobkowych, na które nie ma pozwolenia władz miasta. Straż miejska zajęła się egzekwowaniem przepisów i wystawiła 5 mandatów.

Dzisiaj grzeje: 1. Kopali w ziemi, nagle trafili na skarb. Jest największy w historii kraju
2. Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź odchodzi na emeryturę. Co miesiąc dostanie sowity przelew od ZUS, a to i tak nie wszystko

- Były to wszystko mandaty kredytowe w wysokości 500 złotych. Przepisy pozwalają nam na nakładanie mandatów osobom, które co prawda nie są polskimi obywatelami, ale mieszkają w Polsce - wytłumaczył Marek Trzaskoś, komendant zakopiańskiej Straży Miejskiej cytowany przez portal 24tp.pl.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje wybitny polski olimpijczyk. Zdobył mnóstwo medali, był jedną z legend
  2. Czy tym ludziom nie jest wstyd? Zdjęcie znad Morskiego Oka, które mówi więcej, niż tysiąc słów
  3. Wiemy jak Andrzej Duda zareagował na wiadomość o wypadku polskiego autokaru
  4. Wypadek autokaru z Polakami za granicą. 1 osoba nie żyje, 30 osób rannych
  5. 10 osób nie żyje, turyści wyskakiwali z okien. Dantejskie sceny w zagranicznym hotelu
  6. Zachowanie golden retrievera rozkłada na łopatki. Woda zburzyła jego zamek z piasku

Źródło: 24tp.pl

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł