krasiczyn zamekfot. wikipedia.org/ Henryk Bielamowicz/ CC BY-SA 4.0

Byliście w zamku w Krasiczynie? Zachwyca renesansowymi wnętrzami

Krasiczyn to niepozorna wieś w województwie podkarpackim, w której mieści się wspaniały zamek. Renesansowe wnętrza przyciągają tłumy turystów. Byliście tam?

Krasiczyn liczy zaledwie ponad 600 mieszkańców, jednak zdecydowanie jest tam co zobaczyć. Jego historia sięga XV wieku, a w XVI powstała jedna z najwspanialszych budowli w okolicy. Widzieliście ją na własne oczy?

Dantejskie sceny w niemal całej Polsce, żywioł uderzył z gigantyczną mocą. Ponad 36 tysięcy osób poszkodowanychDantejskie sceny w niemal całej Polsce, żywioł uderzył z gigantyczną mocą. Ponad 36 tysięcy osób poszkodowanychCzytaj dalej

Krasiczyn przyciąga renesansowym zamkiem

Zamek w Krasiczynie został wybudowany w stylu renesansowo-manierystycznym, pierwotnie na przełomie XVI i XVII w. Jego inicjatorem był właściciel wsi Jakub z Siecina, który istniejący dwór obronny przekształcił w zamek.

Potomkowie Jakuba przyjęli nazwisko Krasicki i rozbudowali surową warowną siedzibę w obronny zespół pałacowy. Zamek powstał na planie prostokąta, otoczono go murem obronnym z czterema basztami: Boską, Papieską, Królewską i Szlachecką. Symbolizowały one wieczny porządek oraz podkreślały role Kościoła, króla, papieża i szlachty.

Dzisiaj grzeje: 1. Sprawa pumy Nubii się nie kończy. Pojawiły się kolejne wątki
2. Nie żyje gwiazda "M jak miłość", "07 zgłoś się" i "Dom". "Trudno uwierzyć, że już się nie spotkamy"
3. Mała dziewczynka głaszcze ogromnego dobermana. Pies szybko stracił cierpliwość, jest wideo

Obecnie w zespole zamkowo-parkowym znajduje się hotel i restauracja, jednak niektóre części zamku są udostępnione dla zwiedzających w grupach z przewodnikiem. 20 kwietnia 2018 roku przyznano mu status Pomnika Historii. Widzieliście tę budowlę na żywo? Dajcie znać w komentarzach pod postem na naszym profilu na Facebooku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kot zaatakował psa, wtedy drugi mruczek wkroczył do akcji. Nagranie rozkłada na łopatki
  2. Naukowcy przecierali oczy ze zdumienia. Niezwykłe odkrycie dotyczące Księżyca
  3. Zdecydowali. Będą nowe obostrzenia, znaczący rygor w strefach żółtych i czerwonych w Polsce
  4. Słynne linie lotnicze właśnie potwierdziły. Smutne, współczujemy
  5. Jest gorzej niż myśleli, ognisko koronawirusa w Białym Domu. Tysiące osób uczestniczyły w imprezach organizowanych przez Trumpa
  6. Ostrzegali ją, żeby nie podchodziła za blisko goryla, ale nie słuchała. Wszystko się nagrało

Źródło: Wikipedia

Następny artykuł