Kraków z kolejnym izolatorium.Fot. Pixabay.com/Photo Mix (zdjęcie ilustracyjne)

Porażająca decyzja sztabu kryzysowego. Kolejny hotel w Krakowie zamieniają w izolatorium

Kraków obiegła informacja o kolejnym izolatorium na terenie miasta. Tym razem następny hotel zmieniono na obiekt sanitarny. Przyjmie zawrotną liczbę potencjalnych nosicieli.

Kraków zmaga się z koronawirusem jeszcze intensywniej niż na początkowych etapach epidemii w kraju. Decyzja o utworzeniu nowego izolatorium w kolejnym obiekcie hotelowym zapadła na posiedzeniu sztabu kryzysowego. Władze zabrały głos w sprawie rozwoju zachorowań. Wcześniej reagowało już Ministerstwo Zdrowia.

Turyści mogą stracić ogromne pieniądze. Policja ostrzega przed popularnym oszustwemTuryści mogą stracić ogromne pieniądze. Policja ostrzega przed popularnym oszustwemCzytaj dalej

Kraków z hotelowym izolatorium

Jak podaje serwis TVP Info, Kraków dowiedział się o kolejnym “hotelowym” izolatorium za sprawą wojewody małopolskiego, Piotra Ćwika. Polityk zaznaczał, że wskaźniki w regionie faktycznie mogą “budzić obawy”, jednak w opinii przedstawiciela rządu, służby sanitarne są gotowe do interwencji.

– Na pewno ważną informacją dla mieszkańców jest kwestia dotycząca zmiany lokalizacji izolatorium – w hotelu Royal było tylko 55 miejsc, a więc była mała możliwość kierowania tam pacjentów do izolacji instytucjonalnej. Udało się utworzyć izolatorium w nowej lokalizacji, w hotelu Wm System w Krakowie, gdzie tych miejsc jest prawie 170. Poprowadzi je szpital im. Jana Pawła II – relacjonował cytowany przez TVP Info wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

Kraków z koronawirusem

Na dzisiejszym (30 lipca) posiedzeniu sztabu kryzysowego pojawili się przedstawiciele m.in. dyrekcji Szpitala Uniwersyteckiego oraz wojewódzkiego inspektoratu sanitarnego. Co ważne, w rozmowach pojawił się wątek podopiecznych domów pomocy społecznej. To właśnie w tego typu ośrodkach Kraków notuje największe przyrosty zachorowań. Ponadto, ogniska potwierdzono również w placówkach w Sieradzy, Grobli i w Bochni.

Dzisiaj grzeje: 1. Sytuacja jest fatalna. Natychmiastowe spotkanie sztabu kryzysowego
2. Podjęto decyzję, jakiej obawiali się Polacy. Loty za granicę zostaną wstrzymane

3. Morawiecki zabrał głos ws. rekordu zakażeń. Mocne słowa o ignorancji Polaków, zagroził powrotem kwarantanny

– Ci, którzy wymagali hospitalizacji, zostali przetransportowani do szpitala jednoimiennego. Część domu pomocy społecznej w Grobli została wydzielona jako izolatorium dla osób, które są bezobjawowe, ale zakażone - mówił wojewoda Ćwik cytowany przez TVP Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Łukasz Szumowski przerwał urlop, wraca do pracy. Chodzi o rekord zarażeń w Polsce, ponad 600 osób
  2. Nie żyje były selekcjoner. Był legendą światowego sportu, pamiętały go miliony kibiców
  3. Dokładnie przyjrzeli się willi Jarosława Kaczyńskiego. Zadziwiające odkrycie tuż obok Matki Boskiej
  4. Strażnicy poprosili na polskim lotnisku turystów o dokumenty. Zaniemówili, gdy odkryli, co się dzieje
  5. Nie żyje młoda europejska gwiazda. Beztroska podróż zakończyła się dramatem
  6. Były nad wodą z dziećmi. Wezwano policję, skandal przechodzi ludzkie pojęcie
  7. Córka Anny Jantar w ważnej sprawie pokazała znajdkę i jej dziecko. Zwróciła się z apelem do fanów

Źródło: TVP Info

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!</p

Następny artykuł