Kraków wybuchł pożarTurysci.pl

Dramatyczne doniesienia z południa Polski. Pożar widoczny jest z kilku kilometrów. Kłęby dymu pokryły pół miasta

Kraków został częściowo zakryty dymem po tym, jak na budowie nowego biurowca wybuchł pożar. Ogień gasiło kilkudziesięciu strażaków. Do niepokojących wydarzeń doszło dzisiaj tj. 30 lipca br. w godzinach porannych. W powstającym budynku znajdowały się łatwopalne materiały budowlane. Czarny dym było widać z kilku kilometrów.

Kraków został częściowo przysłonięty przez czarny i gęsty dym po tym, jak na terenie powstającego biurowca wybuchł pożar. Na budowie znajdowały się łatwopalne materiały budowlane, które bardzo szybko zajęły się ogniem, tworząc ciemną chmurę widoczną z kilku kilometrów. Zaniepokojeni mieszkańcy dzwonili na Gorącą Linię RMF FM, aby poinformować o szokującej sytuacji. Na miejscu pojawiło się kilkudziesięciu strażaków, którzy gasili ogień.

Nie żyje minister zarażony koronawirusem. Nikt o nim wcześniej nie mówił. Europa nie dowierzaNie żyje minister zarażony koronawirusem. Nikt o nim wcześniej nie mówił. Europa nie dowierzaCzytaj dalej

Kraków - szczególnie rejon ulic Wadowickiej i Bonarki - został przykryty dymem. W mediach pojawiły się zdjęcia oraz nagrania, na których widać czarną chmurę i płomienie. Według świadków pożar, który wybuchł na terenie powstającego niedaleko Ronda Matecznego biurowca, był widoczny z kilku kilometrów. Do zapalenia doszło dzisiaj tj. 30 lipca w godzinach porannych. Dzięki pracy kilkudziesięciu strażaków na szczęście udało się wygrać z żywiołem przed godziną 10:00. Nie podjęto decyzji o ewakuacji mieszkańców.

Kraków. Pożar powstającego biurowca

W mieście Kraków w rejonie ulic Wadowickiej i Bonarki trwają prace budowlane. Na terenie jednego z powstających biurowców znajdowało się wiele łatwopalnych materiałów. Wśród nich były styropian, papa oraz elementy ocieplenia, które szybko zajęły się ogniem. Mieszkańcy Krakowa byli szczególnie zaniepokojeni czarną chmurą dymu, która przykryła część miasta i była widoczna z kilku kilometrów. Na miejscu pożaru przyjechało aż 8 zastępów straży pożarnej. Sytuację udało się opanować.

Jak informują strażacy, kłęby czarnego dymu nie stanowiły zagrożenia dla mieszkańców miasta Kraków. Dzięki pracy kilkudziesięciu strażaków pożar udało się ugasić około 10:00. Okoliczności oraz przyczyny zapalenia się powstającego budynku jak dotąd są nieznane. Zapaleniu uległy łatwopalne materiały budowlane. Sytuacja nie wymagała też podejmowania decyzji o ewakuacji mieszkańców.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje aktorka znana z seriali z TVP i Polsatu. Miała 47 lat
2. Porażające zdjęcia z Karpacza. Co się dzieje?
3. 500 plus w Lidlu. Niemiecka sieciówka rusza z własnym programem

Kraków nie walczy już z pożarem. Chociaż w mediach pojawiło się wiele zdjęć oraz nagrań dużych kłębów dymu i płomieni, żaden z mieszkańców nie był zagrożony. W wyniku wydarzeń nikt nie odniósł obrażeń. Materiał wideo zrobiony przez drona możecie obejrzeć poniżej. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o zamkniętych kąpieliskach w sezonie wakacyjnym.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. „Nazywasz się kobietą, mając krótkie włosy i płaskie buty? Prawdziwa kobieta ma długie włosy, rzęsy i nogi” – twierdzi Dawid
  2. Robert Lewandowski usłyszał fatalną wiadomość. Pozbawiono go szansy na największe wyróżnienie
  3. PKO BP pilnie ostrzega wszystkich klientów. Można stracić cały dobytek, pojawił się zmyślny przekręt
  4. Strażnicy poprosili na polskim lotnisku turystów o dokumenty. Zaniemówili, gdy odkryli, co się dzieje
  5. Nie żyje młoda europejska gwiazda. Beztroska podróż zakończyła się dramatem
  6. Były nad wodą z dziećmi. Wezwano policję, skandal przechodzi ludzkie pojęcie
  7. Puma płacze w ogrodzie zoologicznym? Prawda może okazać się bolesna

Źródło: RMF 24

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł