Kraków czeka na wyremontowaną ulicęUnsplash.com/Jacek Dylag

Turyści i mieszkańcy są wściekli, miało być inaczej. Właśnie wydano oficjalne oświadczenie

Kraków to jedno z największych miast w Polsce i jednocześnie uwielbiane przez turystów miejsce turystyczne. Od pewnego czasu trwa tam remont jednej z ulic. Miała być oddana do użytku już dawno, jednak termin ciągle jest przekładany. Jest oświadczenie.

Kraków to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc turystycznych. Była stolica Polski jest piękna. Oferuje także ogromną ilość atrakcji turystycznych, takich jak Sukiennice, Kościół Mariacki czy Wawel. Turyści muszą jednak spodziewać się małych utrudnień. Od jakiegoś czasu przeprowadzany jest remont jednej z ulic. Choć powinien się już skończyć, ulica nadal nie została oddana.

Żarty się skończyły, minister właśnie potwierdził. Będą nowe obostrzenia, koniec ze swobodą w miejscach publicznychŻarty się skończyły, minister właśnie potwierdził. Będą nowe obostrzenia, koniec ze swobodą w miejscach publicznychCzytaj dalej

Kraków. Otwarcie ulicy znów przełożone

Remontowana jest ulica Krakowska. Jej otwarcie przekładano już mnóstwo razy. Za powód podawano odkrycia archeologiczne, pandemię koronawirsua czy brak materiałów. Później mówiono także o problemach z ułożeniem płyt betonowych. Wykonawca miał je zrywać i układać od nowa aż dwa razy. Jak powiedział przedstawiciel krakowskiego magistratu Dariusz Nowak, prawdopodobnie układana będzie też trzeci raz. Wszystko z powodu dużej ilości usterek.

- My już w tej chwili wiemy, że tych poprawek będzie sporo, przede wszystkim chodzi o betonowe płyty, one są tak ułożone, że nie da się po tym jeździć, miasto nie odebrało także zieleńców, droga nie może też być oddana kierowcom ponieważ wykonawca nie zdążył z ułożeniem znaków drogowych poziomych i pionowych - powiedział Nowak w rozmowie z radiem RMF FM.

Dzisiaj grzeje: 1. Wszystko zniszczone, nic nie zostało. Niestety, są ofiary, trwa akcja służb w uwielbianym regionie Polski
2. Eurowizja Junior 2020: Żenująca wpadka podczas "Szansy na sukces". Prowadzący źle przedstawił dziecko publiczności, brak słów
3. Polsat właśnie przekazał, rząd wydał rozporządzenie. Chodzi o zakaz lotów, wielu złapie się za głowy

Michał Pyclik z Zarządu Dróg Miasta Krakowa wyjaśnia, że miasto chce odebrać ulicę, która będzie wyremontowana zgodnie z planem. Jako kolejny możliwy termin podano koniec października. Nie jest on jednak pewny.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zobaczył na telefonie twarz zmarłego opiekuna i nie wytrzymał. Reakcja zwierzaka łamie serce
  2. Księżyc może być trudniejszy do skolonizowania niż myśleliśmy. Naukowcy podają powód
  3. Lasy Państwowe donoszą, "groza w środku lasu". Znaleźli palce umarlaka
  4. Zginęło ponad 850 osób. Katastrofa na Bałtyku, właśnie podano nowe informacje
  5. Nagranie z Karkonoszy w sieci. Każdy turysta musi mieć się na baczności
  6. Border collie zaryzykował życiem dla 10-latka. Bez wahania stanął do walki z niebezpiecznym drapieżnikiem

Źródło: RMF24

Następny artykuł