Kraków słynie z Kazimierzawikipedia.org Zetpe0202 CC BY-SA 4.0

Byliście na krakowskim Kazimierzu? Widoki robią wrażenie

Kraków jest jednym z ulubionych polskich miast rodaków. Co roku przyciąga tłumy turystów, którzy z zachwytem oglądają unikalne zabytki. Wśród odwiedzających to miasto największą chyba popularnością cieszy się Kazimierz.

Polsat potwierdza: Rząd zmienił zdanie ws. nowych obostrzeń w całym kraju. To już pewne. Polacy i turyści powinni wiedziećPolsat potwierdza: Rząd zmienił zdanie ws. nowych obostrzeń w całym kraju. To już pewne. Polacy i turyści powinni wiedziećCzytaj dalej

Kraków bez wątpienia jest jednym z najważniejszych miast dla polskiej turystyki. Co roku przyciąga tłumy turystów zza granicy, ale też z Polski. Niektórzy uwielbiają odwiedzać miasto kilka razy, by móc podziwiać jego piękno o każdej porze roku. Lista urokliwych zabytków jest długa, a każdy z pewnością ma swój ulubiony, jednak Kazimierz cieszy się chyba największym zainteresowaniem. Nic dziwnego, widoki tam są wyjątkowe.

Kraków słynie z Kazimierza

Wśród atrakcji turystycznych Krakowa można wymienić wiele obiektów i miejsc, jak Zamek Królewski na Wawelu, Kolegiata św. Anny, Kopiec Kościuszki, Sukiennice, Kościół Mariacki czy Droga Królewska. Dla wielu jednak to Kazimierz jest ulubionym miejscem, w którym mogą spędzać długie godziny. Nic dziwnego, bowiem ta część miasta wchodzi w skład Starego Miasta, konkretnie jego Dzielnicy I. Na odwiedzających czekają przepiękne widoki wielu zabytków.

Będą zmuszeni ewakuować polskie miasto. Sytuacja wymyka się spod kontroli. Mieszkańcy i turyści są porażeni skalą dramatuBędą zmuszeni ewakuować polskie miasto. Sytuacja wymyka się spod kontroli. Mieszkańcy i turyści są porażeni skalą dramatuCzytaj dalej

Najbardziej wyróżniają się liczne kościoły: Bożego Ciała, świętej Trójcy, Paulinów na Skałce, świętej Katarzyny. Wrażenie robią także synagogi: Stara, Remu, Wysoka, Poppera, Kupa, Izaaka, Tempel. Każdy budynek ma swoje unikalne cechy, nadając Kazimierzowi niepodrabialny klimat. Warto zobaczyć także zespół zabytków reprezentujących architekturę przemysłową czyli kwartał świętego Wawrzyńca oraz ratusz na placu Wolnica na terenie dawnego rynku.

Dzisiaj grzeje: 1. Oburzające słowa Cejrowskiego. Podróżnik wywołał kolejny skandal. Internet nie zapomina
2. Gwiazdor TVP uległ tragicznemu wypadkowi. Dramatyczny apel o pomoc, nie jest dobrze
3. TVN informuje. Papież Franciszek przyjął rezygnację. Na placu tłumy turystów

Dla odwiedzających Kraków ciekawe mogą być także nowy cmentarz żydowski i stary cmentarz żydowski, czyli Remuh, oraz fragmenty murów obronnych. Trzeba przyznać, że obiektów godnych obejrzenia podczas wycieczki jest mnóstwo, a mowa o samym Kazimierzu. Kraków oferuje wiele wspaniałych lokacji, których nie można przegapić. Nic dziwnego, że tak dużo osób decyduje się właśnie tutaj wpaść na weekend lub spędzić urlop. Wspomnienia z takiej wyprawy dla wielu będą niezapomniane, niezaleznie od tego, czy zwiedza się na własną rękę czy z przewodnikiem. Warto jednak spacerować z kimś, kto zna historię miasta, by poza widokami wynieść z wyprawy także nieco wiedzy.

Wszystko wyszło na jaw. Zdradził ile zarobił na bonach turystycznych. Kwota przyprawia o zawrót głowyWszystko wyszło na jaw. Zdradził ile zarobił na bonach turystycznych. Kwota przyprawia o zawrót głowyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Suczka zobaczyła, że ktoś zabiera jej jedyne dziecko. Zareagowała błyskawicznie, niezwykłe wideo
  2. W PRL-u byli gwiazdami naukowego programu TVP. Zmarli w dramatycznych okolicznościach
  3. Nagła decyzja Rządu. Ministerstwo odradza podróżowanie do kolejnego kraju. Nie jest dobrze
  4. Są poszkodowani i ranni. Tragedia na południu Polski. Podróżowali autokarem
  5. Turystka wyszła w góry. Wystarczył jeden ruch i doszło do dramatu. Porażająca akcja
  6. Niewiarygodne nagranie z Bielska-Białej podbija sieć. Trudno uwierzyć, co zrobili z owcami

Źródło: Wikipedia

Następny artykuł