Kraków wprowadza genialną zmianęGoogle Maps

Genialna zmiana w polskim mieście już dziś. Czekano od dawna, w końcu

Kraków wprowadza zmianę, na którą wszyscy czekali od dawna. Zostaje ona wcielona w życie już dziś. Ucieszyć się mogą turyści i spacerowicze.

Kraków przygotował niespodziankę dla mieszkańców i przyjezdnych. Wielu na to czekało. Ta atrakcja zainteresuje głównie osoby, które lubią zwiedzać, turystów i lokalnych mieszkańców. To dzięki coraz mniejszym obostrzeniom w związku z pandemią koronawirusa. O co chodzi?

Zrezygnował z emerytury, by walczyć z pandemią. Prawdziwy bohater nie żyjeZrezygnował z emerytury, by walczyć z pandemią. Prawdziwy bohater nie żyjeCzytaj dalej

Kraków - dziś wielke otwarcie

Już 20 maja zostaje otwarte krakowskie zoo. Każdy będzie dziś mógł je odwiedzić pod warunkiem, że zastosuje się do nowych norm. Krakowskie zoo przygotowało restrykcje, aby uniknąć zagrożenia zarażeniem koronawirusem. Przygotowano 9 nowych zasad.

Wprowadzona została dezynfekcja. Każda osoba, która będzie wchodzić na teren zoo, będzie musiała zdezynfekować ręce oraz przejść przez specjalną matę dezynfekującą. Będzie ona też obowiązkowa przed skorzystaniem z toalety. Co więcej, po ogrodzie będzie można poruszać się jedynie w maseczkach ochronnych. Na teren zostanie wpuszczone maksymalnie 1200 osób. Pracownicy zachęcają też do płacenia przy użyciu karty płatniczej. Obowiązywać będzie także 2-metrowy dystans od innych zwiedzających. Będzie zakaz dotykania barierek oraz karmienia zwierząt. Pawilon zwierząt nocnych, egzotarium oraz mini-zoo zostaną zamknięte. Dzieci nie będą mogły korzystać ze znajdującego się na terenie zoo placu zabaw.

Dzisiaj grzeje: 1. Gdzie leżą fikcyjne Wilkowyje? Uwielbiane "Ranczo" kręcono w pięknym miejscu
2. Kultowy produkt z PRL wróci na sklepowe półki w zupełnie nowym stylu. Fani nie mogą się już doczekać

Koronawirus w Małopolsce

Od początku potwierdzono 1146 przypadków koronawirusa w województwie małopolskim, czego 264 przypadki były w Krakowie. 609 zarażonym udało się wyzdrowieć. Regularnie spada liczba pacjentów w szpitalach. Aktualnie 82 osoby są hospitalizowane z powodu zakażenia.

Zoo w Krakowie

Ogród zoologiczny w Krakowie, źródło: Wikipedia.org/ Radosław Nowak

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pilne ostrzeżenie dla klientów Orange i Play. Pod żadnym pozorem nie wolno otwierać konkretnej wiadomości
  2. Zamontował kamerę w domu, aby zobaczyć, co robi golden retriever. Gdy obejrzał nagranie, odebrało mu mowę
  3. Milionom ludzi zagraża nie tylko koronawirus. Żywioł uderzy w środę za granicą
  4. Dziecko z Polski zaginęło 26 lat temu. Właśnie odnalazła się na drugim końcu świata?
  5. 97 milionów ludzi i żadnego zgonu. Nikt inny nie poradził sobie z epidemią tak jak oni
  6. Wielka radość w rodzinie Mariusza Pudzianowskiego. "Już za chwilę będzie nas więcej" (FOTO)

Źródło: Gazeta Krakowska, DziennikPolski24.pl

Następny artykuł