kraków wawelpixabay.com/tevenet

Wielkie zmiany na Wawelu. Turyści mają ogromny powód do radości

Kraków to jedno najchętniej odwiedzanych przez turystów miast w Polsce. Od teraz wszyscy turyści mają ogromny powód do radości.

Kraków to miasto z bardzo długą i ciekawą historię. Była stolica Polski od zawsze jest niezwykle ważną częścią naszego kraju. Do miasta z każdym rokiem przybywa coraz więcej turystów. Wszyscy przyjezdni mogą się cieszyć, ponieważ miasto przygotowało dla nich bardzo miłą niespodziankę.

Córka Martyny Wojciechowskiej straciła rękę. Mimo to tworzy wspaniałe rzeczy, mama z dumą chwali się w sieciCórka Martyny Wojciechowskiej straciła rękę. Mimo to tworzy wspaniałe rzeczy, mama z dumą chwali się w sieciCzytaj dalej

Każdy turysta, który tej wiosny zamierza odwiedzić najsłynniejszy krakowski zabytek, Zamek Królewski na Wawelu, może liczyć na to, że na pewno mu się to uda. Władze miasta postanowiły bowiem zwiększyć limit dziennych odwiedzin zamku średnio o dwadzieścia procent. Jest to odpowiedź na wnioski zawiedzionych turystów, którzy po przyjściu na Wawel dowiadywali się, że tego dnia nie ma już biletów wstępu.

Kraków idzie na rękę turystom

Według oficjalnych danych przekazanych przez krakowskich urzędników, Komnaty Królewskie będzie mogło zwiedzić dziennie 2,1 tys. osób (do tej pory 1,9 tys.), Prywatne Apartamenty Królewskie 1 tys. (wzrost o 580), a Skarbiec Koronny i Zbrojownię 1,25 tys. (wzrost o 200). Od teraz w każdej grupie zwiedzających będzie mogło przebywać 20, a nie jak dotąd 10 osób.

W kolejnym sezonie turystycznym na Wawelu zostaną ponadto udostępnione miejsca, które do tej pory były zamknięte dla odwiedzających. Będą to trzy gabinety: Kolekcjonerski, Holenderski i Włoski w wieży Jordance na pierwszym piętrze, gdzie znajdują się zbiory będące darem pani profesor Karoliny Lanckorońskiej.

Udogodnienia nie tylko dla turystów

Stali mieszkańcy miasta także nie będą zawiedzeni. Krakowianie zapłacą bowiem mniej za wejście na Wawel. Do zniżek będzie uprawniony każdy posiadacz Karty Krakowskiej i karty dla dużych rodzin.

- Zamek Królewski na Wawelu powinien być jak najbardziej otwartą instytucją. Powinien być miejscem, które przyciąga nie tylko zorganizowane grupy wycieczkowe, ale też krakowian - powiedział cytowany przez Onet dyrektor tej instytucji prof. Andrzej Betlej.

- Wiele osób, z którymi rozmawiałem przyznawały się, że na Wawelu były ostatnio podczas szkolnej wycieczki, a potem nie powracali. Wawel zwiedzają turyści, zwłaszcza z zagranicy. Teraz jest szansa, aby zachęcić krakowian do odwiedzenia zamku, który jest symbolem naszego miasta - przyznał z kolei prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ślub 17-latka i 51-latki odbył się równo 18 lat temu. Tak dziś wyglądają, niesłychane
  2. Nietypowe objawy braku witaminy B12. Jej niedobór powoli niszczy ciało
  3. Młoda Polka zmarła w Chinach. Rodzina błaga o pomoc, sami nie mogą nic zrobić, są bezradni
  4. Pilny apel polskiej policji do turystów. Ogromne oszustwo, wielu zostało już bez pieniędzy
  5. Straszne znalezisko na plaży. Potwór wygląda okropnie, interweniowała policja [FILM]
  6. Są już pierwsze ofiary i ogromne zniszczenia na terenie całej Polski. Jeśli nie musicie, nie wychodźcie z domów

źródło: podroze.onet.pl

Następny artykuł