Kraków brak słówFot. Pixabay.com/Photo Mix (zdjęcie ilustracyjne)

Skandal w sercu Krakowa. Brak słów, karygodne

Kraków aż huczy od skandalu, który wydarzył się w samym centrum turystycznego miasta. Gdy doszło do niepokojącego incydentu, interweniować musiały służby. Po zatrzymaniu sprawców na jaw wyszły kolejne szokujące fakty. Napastnikom zostanie przedstawionych wiele zarzutów i czekają ich poważne konsekwencje.

Kraków znalazł się w centrum skandalu po tym, jak w sercu miasta uwielbianego przez turystów doszło do oburzającego incydentu. Grupa osób zaatakowała obcokrajowców przed jednym z lokali. Napastnicy uciekli dopiero po tym, jak wezwano służby porządkowe. Funkcjonariusze dotarli już do niektórych podejrzanych.

Autobus uderzył w most, dzieci w środku. Dramatyczne wiadomości z zagranicyAutobus uderzył w most, dzieci w środku. Dramatyczne wiadomości z zagranicyCzytaj dalej

Kraków jest odwiedzany przez wielu turystów nie tylko z Polski. Dawną stolicę naszego kraju zwiedzają podróżni różnych ras, wyznań i narodowości. Chociaż miasto oferuje wiele atrakcji, to w można w nim niestety trafić na ksenofobów i rasistów, co potwierdza sytuacja, do której doszło w samym centrum. Grupa agresywnych osób zaatakowała obcokrajowców przed jednym z lokali.

Kraków: grupa osób dokonała ataku na tle rasistowskim

Kraków znalazł się w centrum skandalu po ataku na tle rasistowskim. Czterech obcokrajowców najpierw spotkało się z agresją słowną, następnie napastnicy dopuścili się przemocy fizycznej, popychając, uderzając i kopiąc przyjezdnych. W pewnym momencie w obrone atakowanych stanął Polak, który również odniósł obrażenia podczas zdarzenia. Dopiero zawiadomienie policji o przestępstwie sprawiło, że agresorzy uciekli. Jeden z zaatakowanych mężczyzn doznał skręcenia stawu skokowego. Dokonano też kradzieży telefonu jednego z obcokrajowców.

Po tym, jak jeden z mężczyzn odwiedzających Kraków zaalarmował policję, funkcjonariusze pojawili się na miejscu w kilka minut. Zaczęli szukać podejrzanych w okolicy, jednak nie udało się ich znaleźć. Policjanci następnego dnia dotarli do mieszkania przy Placu Centralnym, gdzie trafili na mężczyznę, który miał brać udział w napaści. Po zatrzymaniu 28-latka służby przeszukały jego mieszkanie i zabezpieczyły 65 gramów mefedronu. Również tego dnia w okolicy Grzegórzek kryminalni aresztowali 24-latka, który także brał udział w ataku na obcokrajowców.

Dzisiaj grzeje: 1. Daniel nie żyje. Dramatyczna wiadomość obiegła Polskę
2. Przepyszny, niepowtarzalny rosół bez włoszczyzny. Zamiast niej dodać należy składniki, które każdy ma w domu

Służby starają się, aby Kraków był bezpiecznym miastem dla przyjezdnych z każdego kraju. Zatrzymani podejrzani usłyszą zarzuty udziału w pobiciu, publicznego znieważenia i stosowania przemocy w stosunku innych osób z powodu ich przynależności rasowej, spowodowania uszczerbku na zdrowiu innej pogody oraz żądania korzyści majątkowej w zamian za zwrot bezprawnie zabranej rzeczy oraz jej uszkodzenie. Aresztowany 28-latek dodatkowo będzie odpowiadał na zarzut posiadania oraz przygotowania do wprowadzenia do obrotu znacznych ilości narkotyków - łącznie grozi mu 10 lat pozbawienia wolności. 24-letni mężczyzna może zostać skazany na 8 lat. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o niecodziennym zatrzymaniu w Lublinie. Powodem był dziwny zapach.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ciężko uwierzyć, ale na zdjęciu jest mops. Mało kto znajduje go w mniej niż minutę
  2. Milionerzy: Dostał niezwykle ciężkie pytanie za 40000 zł. Znasz poprawną odpowiedź?
  3. TVP donosi. Doszło do poważnego wypadku z udziałem polskich służb
  4. Polsat potwierdza. Rząd podjął decyzję. Jesienią Polaków czeka prawdziwa rewolucja
  5. Największa gwiazda Opola trafiła do sądu. Fani nie mogą uwierzyć. O co chodzi?
  6. Ranny kundelek trzy dni leżał w rowie. Pilnowała go przyjaciółka, teraz psy potrzebują pomocy

Źródło: Gazeta Krakowska

Następny artykuł