kraj odcina stolice od świataFot. Pixabay.com/kostiolavi

Pierwsza stolica w Europie zostaje odcięta od świata. Od jutra pełna izolacja mieszkańców

Pierwszy kraj w Europie podjął decyzję o wyizolowaniu swojej stolicy. Mieszkańcy miasta i całego okręgu zostaną odcięci od reszty kraju oraz całego świata.

Każdy kraj na swój sposób stara się walczyć z szalejącą pandemią koronawirusa. Rządy podejmują rozmaite decyzje, do których przestrzegania zobligowani są mieszkańcy. Obowiązują już ograniczenia w wychodzeniu z domów, podróży zagranicznych czy przekraczania granic, a teraz Finlandia podjęła bezprecedensową decyjzę - caly okręg Helsinek zostaje wyizolowany od reszty kraju i świata.

Przeżyła hiszpankę, pokonał ją koronawirus. Zmarła wyjątkowa osoba, smutne wiadomościPrzeżyła hiszpankę, pokonał ją koronawirus. Zmarła wyjątkowa osoba, smutne wiadomościCzytaj dalej

Pierwszy kraj odcina stolice od świata

Stolica Finlandii znajduje się w regionie Uusimaa, która jednocześnie jest najbardziej zaludnioną częścią tego kraju. Niestety odnotowano tam również największą zachorowalność na koronawirusa, premier Sanna Marin podjęła więc 25 marca decyzję o całkowitym wyizolowaniu stolicy kraju oraz sąsiadującego z nią Espoo oraz Vantaa.

- Celem nowego ograniczenia jest przeciwstawienie się rozprzestrzenianiu się i zahamowanie rozwoju epidemii z regionu Uusimaa do innych części Finlandii - brzmiał komunikat Rady Ministrów.

Do parlamentu przesłano specjalny projekt dotyczący ograniczenia prawa mieszkańców Uusimaa do przemieszczania się. Izolacja ma potrwać od 27 marca przez kolejne 3 tygodnie. Jak doprecyzowano, mieszkańcy po wprowadzeniu nowych ograniczeń będą musieli pozostawać na obszarze zamkniętego regionu. Fini z innych części kraju również nie będą mieli możliwości wjazdu, co ma sprawić, że choroba nie będzie się rozprzestrzeniała. Wyjątkiem w tych działaniach będą jedynie sytuacje nadzwyczajne oraz konieczne wyjazdy, np. do pracy.

Dzisiaj grzeje: 1. Eksplozja samolotu medycznego za granicą. Wszyscy pasażerowie i załoga zginęli
2. USA znalazło genialny pomysł na walkę z epidemią. Czy dzięki niemu uda im się zakończyć zarażanie?

Finski Instytut Zdrowia oszacował, że koronawirusem zarazić się może od 20% nawet aż do 60% społeczeństwa. Zgodnie z wyliczeniami naukowców, ponad 11 tys. ludzi będzie hospitalizowanych, a ponad 3,4 tys. z nich może trafić na oddziały intensywnej terapii. Władze robią wszystko, by do tej sytuacji nie dopuścić.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niepokojące informacje o Jolancie Kwaśniewskiej. Z każdą godziną sytuacja się pogarsza
  2. Partner Magdy Gessler jest lekarzem. Przekazała przykre wieści o jego pracy, jest jej smutno
  3. Niewiarygodna akcja policji dla mieszkańców Majorki. Wszystko się nagrało, rewelacja
  4. Ofiar jest tak dużo, że brakuje miejsc. Zamknięto zakłady pogrzebowe w Madrycie, smutna wiadomość
  5. Podwodny Wodospad zapiera dech w piersiach. Iluzja stworzona przez naturę
  6. Polacy jednak zagrają z Finlandią. Mecz już o 19, zagra Krzysztof Piątek

Źródło: Interia

Następny artykuł