kraj Madryt zamyka zakłady pogrzeboweFot. Pixabay.com/carolynabooth /zdjęcie poglądowe

Ofiar jest tak dużo, że brakuje miejsc. Zamknięto zakłady pogrzebowe w Madrycie, smutna wiadomość

Europejski kraj zmaga się z szalejącym koronawirusem. Sytuacja w Hiszpanii jest bardzo zła, a w Madrycie zabrakło miejsc w zakładach pogrzebowych. Podjęto decyzję o ich zamknięciu.

Kolejny kraj europejski przeżywa kryzys wywołany koronawirusem. Choć wciąż najtrudniejsza sytuacja jest we Włoszech, niestety coraz głośniej mówi się również o Hiszpanii. Liczba chorych oraz ofiar śmiertelnych bezustannie tam wzrasta, a teraz okazuje się, że zmarłych jest już tak dużo, że miejsca w zakładach pogrzebowych w Madrycie sie wyczerpały.

Dwa pierwsze przypadki koronawirusa w kolejnym kraju. Mają 26 i 36 latDwa pierwsze przypadki koronawirusa w kolejnym kraju. Mają 26 i 36 latCzytaj dalej

Kolejny kraj przeżywa kryzys. W Madrycie zamykają zakłady pogrzebowe

Smutną informację w poniedziałek przekazał burmistrz miasta, Jose Luis Martinez-Almeida. Jak sam stwierdził, konieczne jest "natychmiastowe" zamknięcie lokalnych zakładów pogrzebowych. Jak podaje Interia, podkreślił, że konieczne jest to z powodu "osiągnięcia limitu dysponowanego miejsca na przechowywanie zwłok" oraz "braku środków ochronnych dla pracowników".

- Nie jesteśmy w stanie kontynuować kremacji i pochówku ciał - ofiar COVID-19 - cytuje pismo burmistrza do ministra zdrowia EFE.

Interia przekazuje, że apel pracowników miejskiego zakładu pogrzebowego w Madrycie wystosowany został już kilka dni temu. Zwracali się w nim do władz o dostarczenie maseczek, rękawic, odzieży i wszelkich środków ochronnych.

Dzisiaj grzeje: 1. Skandaliczne zachowanie turystów, zignorowali wszelkie zasady. "Wszyscy mamy koronawirusa na-na-na"
2. Skarbówka będzie mogła zablokować twoje konto. Wystarczy jedna rzecz, aby stracić dostęp do pieniędzy

Pracownicy informować również mieli o przepełnionej chłodni zakładu oraz o braku możliwości przechowywania ciał, które są przeznaczone do pochówki. Przez tę trudną sytuację pracownicy musieli zaprzestać wykonywania wszelkich zabiegów estetycznych, balsamowania czy konserwacji wszystkich zwłok, niezależnie od tego, jaki był powód zgonu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zakażony koronawirusem mężczyzna zdradził pierwsze objawy i rozwój choroby. Bardzo ważne słowa, trzeba wiedzieć
  2. Zaczął wbijać igłę w skórkę od banana. Genialny trik, po sekundzie na nagraniu widać powalające efekty
  3. Nastoletni uczeń z Polski zakażony. Wrócił pilnie z klasą z Hiszpanii
  4. Kolejny kraj poinformował o pierwszym zakażonym. Ma tylko 36 lat
  5. 800 turystów nie wytrzymało kwarantanny. Policja nie mogła ich powstrzymać, złamali wszystkie zasady
  6. Znany polski sportowiec aresztowany. Jeszcze niedawno był ulubieńcem kibiców
Następny artykuł