Kraj przyjmie turystów pomimo restrykcjiPixabay.com/ ErvinGjata

Mają godzinę policyjną i zakaz przemieszczania się, a chcą otwierać granice dla turystów. Czy ktoś się skusi?

Kraj zdecydował się na przyjęcie turystów zza granicy, mimo że wciąż obowiązują tam poważne ograniczenia z powodu epidemii koronawirusa. Kto zdecyduje się na wakacje w tym państwie?

Kraj z Europy wprowadził poważne restrykcje z powodu panującej na świecie pandemii koronawirusa. W państwie tym obowiązuje zakaz przemieszczania się. Wprowadzono także godzinę policyjną. Pomimo tych ograniczeń zamierza wkrótce otworzyć granice dla turystów. O jaki kraj chodzi i kiedy będzie można do niego pojechać?

Ministerstwo zdrowia oficjalnie o wakacjach dużej grupy Polaków. Wiadomości, na które czekało wiele osóbMinisterstwo zdrowia oficjalnie o wakacjach dużej grupy Polaków. Wiadomości, na które czekało wiele osóbCzytaj dalej

Kraj pełen ograniczeń już myśli o turystach

Już w tym miesiącu granice otworzyć chce Albania. Celem jest przygotowanie się do sezonu turystycznego. W turystyce zatrudnionych jest 90 tysięcy Albańczyków, a pośrednio żyje z niej nawet 200 tysięcy obywateli tego państwa.

W kraju obowiązuje jeszcze godzina policyjna, choć niektóre restrykcje już zostały zniesione. Wciąż nie można jednak korzystać z transportu publicznego. Zakazane są również zgromadzenia masowe. W Albanii istnieją tak zwane "czerwone obszary", których mieszkańcy nie mogą opuszczać. Do tych miejsc należy między innymi stolica - Tirana.

Koronawirus w "Krainie Orłów"

W sumie chorobę spowodowaną koronawirusem zdiagnozowano tam u 969 osób. Śmierć poniosło dotychczas 39 osób. Jednak od dwóch tygodni nie było ofiar śmiertelnych.

Dzisiaj grzeje: 1. Setki Polaków przeżyją ogromne rozczarowanie w weekend. Wielu jednak nie wyjdzie z domów
2. Kwota wolna od podatku 2020. Próg uległ zmianie

- Jeśli nadejdzie druga fala zachorowań, będzie ona znacznie bardziej dotkliwa niż ta, którą pokonaliśmy. Poradzimy sobie jednak z nią z taką samą konsekwencją - poinformował Edi Rama, albański premier.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polacy masowo dodają ją do zup. Popełniają błąd, skład przyprawia o palpitacje
  2. Wiemy, jak czuje się zaatakowana niedźwiedzica z zoo. Dyrekcja podjęła poważne kroki
  3. Milionom ludzi zagraża nie tylko koronawirus. Żywioł uderzy w środę za granicą
  4. Dziecko z Polski zaginęło 26 lat temu. Właśnie odnalazła się na drugim końcu świata?
  5. 97 milionów ludzi i żadnego zgonu. Nikt inny nie poradził sobie z epidemią tak jak oni
  6. Adam Małysz przerwał milczenie. Przed tysiącami widzów skrytykował jednego z polskich skoczków. "Był bardzo trudny"

Źródło: Rzeczpospolita

Następny artykuł