kraj litwa ogłasza kwarantannęTuryści.pl

Kwarantanna w kraju graniczącym z Polską. Rząd podjął ostateczną decyzję

Kraj sąsiadujący z Polską podjął ostateczną decyzję. Wprowadzony ma tam zostać stan kwarantanny, zatwierdzono plan ograniczeń, który ma aż 15 punktów.

Kraj znajdujący się tuż obok Polski w sobotę wieczorem miał posiedzenie rządu. Podjęto tam decyzję o wprowadzeniu kwarantanny na terenie całego państwa. W ten sposób Litwa zostanie drugim po Włoszech krajem radzącym sobie w ten sposób z epidemią koronawirusa. Kwarantanna ma tam obowiązywać od poniedziałku od północy, a obowiązywać ma aż do 30 marca. W sumie zawierać będzie 15 punktów planu ograniczeń.

Pasażerowie uwięzieni w pociągu na dworcu PKP. Nie mogą wyjść, w środku osoba z podejrzeniem koronawirusaPasażerowie uwięzieni w pociągu na dworcu PKP. Nie mogą wyjść, w środku osoba z podejrzeniem koronawirusaCzytaj dalej

Kolejny kraj wprowadza kwarantannę

Na Litwie wprowadozny zostanie zakaz wjazdu dla obcokrajowców, prowadzony na podobnych zasadach jak w Polsce. Do tego zamknięta zostanie większość przejść granicznych. Wszystkie osoby, które wjadą do kraju, poddane zostaną 14-dniowej kwarantannie.

Dodatkowo, podobnie jak we Włoszech, wprowadzone zostanie w Litwie ograniczenie dotyczące podróży w granicach państwa. Zmniejszy się też intensywność połączeń kolejowych oraz autobusowych. Wraz z kwarantanną obowiązywać będzie również zakaz handlu, który ominie jedynie sklepy spożywcze i apteki. Gastronomia może sprzedawać posiłki jedynie na wynos. Odwołane zostaną też wszelkie imprezy.

Dzisiaj grzeje: 1. Biskup był w Watykanie, widział się z papieżem Franciszkiem. Teraz wyszło na jaw, że ma koronawirusa
2. Polaków czekają kolejne ograniczenia. Rząd bierze się za ruch między miastami

SPA oraz ośrodki rehabilitacyjne na Litwie przestają funkcjonować, podobnie jak salony piękności oraz zakłady fryzjerskie. Dotyka to również służbę zdrowia - odwołano wszystkie zabiegi i zaplanowane operacje. Jak podaje Interia, pomoc medyczna ma być udzielana jedynie w przypadkach nagłych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mamy przełom ws. koronawirusa? Naukowcy informują o skutecznym leku, jest znany od 70 lat
  2. Oficjalna wiadomość. Ważne zmiany dotyczące zakupów w Polsce
  3. Ważna wiadomość z polskich lotnisk. Każdy musi się zastosować
  4. Sąsiedni kraj zamyka granice z Polską. Już ich nie przekroczymy
  5. Ryanair podjął decyzję ws. koronawirusa. Ważne informacje dla pasażerów
  6. Polscy skoczkowie poddani kwarantannie. W izolatce również Adam Małysz

Źródło: Interia

Następny artykuł