kraj czechy wprowadzają nowe regulacjeFot. Pixabay.com/xusenru/zdjęcie poglądowe

Obowiązkowa kwarantanna po powrocie do kraju. Ostre regulacje u sąsiadów Polski

Kraj sąsiadujący z Polską wprowadza bardzo ostre regulacje. Osoby, które tam przyjadą z 15 krajów, które są zagrożone koronawirusem, muszą pójść na kwarantannę.

Kraj sąsiadujący z Polską zdecydował się na poszerzenie działań związanych z ograniczeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa. Czechy wprowadziły stan wyjątkowy, a teraz zadecydowały, że osoby wracające z 15 krajów będą musiały poddać się kwarantannie. Zgodnie z zaleceniami turyści mają być odseparowani i pozostawać w odosobnieniu.

Z ostatniej chwili: Nie żyje kobieta z koronawirusem. 2 tygodnie temu wróciła z Polski na UkrainęZ ostatniej chwili: Nie żyje kobieta z koronawirusem. 2 tygodnie temu wróciła z Polski na UkrainęCzytaj dalej

Kolejny kraj zaostrza działania przeciwdziałające rozprzestrzenianiu koronawirusa

Nakaz kwarantanny został ogłoszony przez czeskiego ministra spraw zagranicznych, Tomasa Petriceka. Wymienione kraje to: Chiny, Włochy, Francja, Niemcy, Norwegia, Holandia, UK, Austria, Belgia, Szwecja, Dania, Szwajcaria, Hiszpania, Korea Południowa, oraz Iran.

Wprowadzony przepis ma wpłynąć na zminimalizowanie zagrożenia rozszerzania się koronawirusa. Wcześniej podobne zasady zaczęły obowiązywać już we Włoszech, obowiązkową kwarantannę wprowadził również Izrael.

Dzisiaj grzeje: 1. Cały zagraniczny rząd na kwarantannie. U senatora stwierdzono zakażenie
2. Polska zamknie granice? Sztab kryzysowy w trakcie narady

Są to kolejne, specjalne przepisy, wprowadzane w Czechach. Wczoraj w Pradze ogłoszono również wprowadzenie stanu wyjątkowego na 30 dni, który obowiązuje od 6 rano w piątek. Ograniczona jest również działalność restauracji czy sklepów, które otwarte mogą być jedynie do godziny 20:00.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mamy przełom ws. koronawirusa? Naukowcy informują o skutecznym leku, jest znany od 70 lat
  2. Polacy biją rekordy zakupów. Ale nie w Biedronkach i nie w Lidlach
  3. Z ostatniej chwili: WizzAir zawiesza wszystkie loty do kolejnego kraju
  4. Ważne ogłoszenie zagranicznego premiera ws. wirusa. "Nasza walka o przetrwanie"
  5. Przed lotem zrobili mu testy na wirusa z Chin. O pozytywnym wyniku dowiedział się w powietrzu
  6. Polscy skoczkowie poddani kwarantannie. W izolatce również Adam Małysz

Źródło: o2.pl

Następny artykuł