kraj obok polski wprowadza stan specjalnyFot. Pixabay.com/Robfoto

Stan nadzwyczajny w kolejnym kraju. Tuż obok Polski

Kraj sąsiadujący z Polską podjął ostateczną decyzję. Wprowadzono stan nadzwyczajny, który obowiązuje od dzisiejszego poranka.

Kraj walczący z koronawirusem musi wprowadzać specjalne zalecenia dla mieszkańców oraz działania, dzięki którym możliwe jest uniknięcie nadmiernego rozprzestrzeniania się koronawirusa. Takie kroki podjęło już wiele państw z całej Europy oraz świata, a teraz dołączyć do nich postanowiła Słowacja. Tamtejszy rząd ustalił, że stan nadzwyczajny obowiązywał będzie tam od godziny 6:00 rano w czwartek.

WHO wprowadziło pandemię. Sytuacja, jakiej jeszcze nie byłoWHO wprowadziło pandemię. Sytuacja, jakiej jeszcze nie byłoCzytaj dalej

Kolejny kraj wprowadza stan nadzwyczajny

O wprowadzeniu stanu nadzywczajnego poinformował na konferencji prasowej premier Peter Pellegrini. Sytuacja ta związana jest oczywiście z zagrożeniem koronawirusem, które WHO ogłosiło wczoraj mianem pandemii.

- Państwo i rząd będą mogły wymusić realizację dostaw lub usług od konkretnych instytucji na terenie Republiki Słowackiej. Ponadto, ale z tego prawdopodobnie nigdy nie skorzystamy, rząd będzie mógł także wymusić na konkretnych osobach, by zrobiły coś na rzecz zwalczania szerzenia się koronawirusa - mówił Pellegrini.

Jednocześnie polityk zapewniał, że nie będzie się ta sytuacja wiązała oczywiście w żadnym stopniu z ograniczaniem praw obywateli. Ma to jedynie opierać się na udogodnieniach sprzyjających państwu walczącemu z zagrożeniem, np. pierwszeństwu w zakupie towarów niezbędnych do ograniczania rozprzestrzeniania się choroby.

Dzisiaj grzeje: 1. Choroba z Chin niesie jeszcze jedno, poważne zagrożenie. Władze UK mówią o nowym problemie
2. "Najgorsze dopiero przed nami". Fatalne wieści szefa Narodowego Instytutu Zdrowia USA

Przypomnijmy, że do tej pory na Słowacji wykryto 10 przypadków zakażenia wirusem z Chin. Jak podkreślał premier, wciąż dochodzi tam do przypadków lekceważenia obowiązku kwarantanny.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. GIS: Polska uznana za kraj transmisyjny koronawirusa. Ważniejsze od ogłoszenia pandemii
  2. Sanepid pilnie apeluje do wszystkich Polaków robiących zakupy. Niebezpieczeństwo jest szczególne
  3. Kolejne loty z Polski anulowane. Seria pilnych działań LOT
  4. Imprezy masowe w Polsce zabronione. Największe wydarzenie turystyczne w kraju odwołane
  5. 42 osoby nie żyją, chciały ratować się przed chorobą z Chin. Tragedia za granicą
  6. Media: Euro 2020 przełożone o rok. Wiemy też, co z Ligą Mistrzów i Ligą Europy

Źródło: RMF24

Następny artykuł