Kosowo informuje o aresztowaniu prezydentaPixabay.com/ Ichigo121212

Prezydent aresztowany, oskarżenia są bardzo ciężkie. Zaskakująca wiadomość dotyczy Hasima Thaci, głowy Kosowa

Kosowo przekazuje niespodziewane wieści. Aresztowany został prezydent tego terytorium. Postawiono mu bardzo poważne zarzuty. Chodzi o zbrodnie, których miał dokonać przed laty.

Kosowo informuje o aresztowaniu prezydenta. Hasim Thaci został oskarżony przez międzynarodowy sąd w Hadze o zbrodnie wojenne. Z tego powodu musiał odwołać wizytę w Waszyngtonie, gdzie miał się spotkać z prezydentem Serbii Aleksandarem Vucziciem.

Pierwsi ogłosili wygraną z koronawirusem, nagle przywracają obostrzenia. Porażające doniesieniaPierwsi ogłosili wygraną z koronawirusem, nagle przywracają obostrzenia. Porażające doniesieniaCzytaj dalej

Kosowo - aresztowano prezydenta

- Prezydent Kosowa poinformował nas o odwołaniu podróży do Waszyngtonu po komunikacie prokuratora międzynarodowego trybunału w Hadze – napisał na Twitterze Richard Grenell, amerykański wysłannik do spraw rozmów serbsko-kosowskich. Jak dodał, rozmowy mają być kontynuowane. W sobotę odbędzie się spotkanie z udziałem Vuczicia i premiera Kosowa Avdullaha Hotiego.

Hasim Thaci nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów. Mowa o zbrodniach przeciwko ludzkości i zbrodnie wojenne, które miały być popełnione na Serbach przez partyzantów albańskich w latach 1998-1999 podczas wojny w Kosowie. Zarzuty zostały postawione nie tylko prezydentowi Kosowa, ale również dziewięciu innym osobom. Jakie są wnioski oświadczenia prokuratura Specjalnej Izby Sądowej Kosowa w Hadze.

Dzisiaj grzeje: 1. Zamykają ukochane Morskie Oko. Nie ma wyjścia, decyzja zapadła
2. Dobra zmiana dla wielu polskich kierowców. Uprzykrzający życie przepis będzie mniej doskwierał

Zarzucane jest im dokonanie setek zabójstw. Ich ofiarami mieli być mieszkańcy Kosowa oraz Serbowie, Romowie i zwolennicy opozycji. Jak mówią śledczy, oskarżeni robili wszystko w celu utrudnienia pracy wymiaru sprawiedliwości. Mieli to robić, aby żaden ze zbrodniarzy nie stanął przed sądem. Jakiś czas temu prezydent innego kraju był kojarzony z przestępstwem. Pisaliśmy o tym tutaj.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Adam Małysz w końcu przerwał milczenie. Ujawnił przed tysiącami fanów, jak się czuje, współczujemy
  2. "Wiadomości TVP bez skrupułów zmanipulowały jej wypowiedź. Zadziwiające sceny na antenie, jest mocna odpowiedź
  3. Tysiące Polaków dostanie bilety 80% taniej. Już pewne, można rezerwować
  4. Przykre wyznanie Ministerstwa Zdrowia o wakacjach. Nie ma już wątpliwości, niestety
  5. Cejrowski posunie się do ostateczności. Powiedział wszystko, stracił cierpliwość do rządu
  6. Pitbull rzucił się na dziecko. Kamery nagrały wszystko, chłopiec nie miał szans sam się uwolnić

Źródło: Polska Times

Następny artykuł