Kosmos. Czy istnieje życie poza Ziemią?pixnio.com

Wierzysz w życie pozaziemskie?

Kosmos jest pełen tajemnic. Tak naprawdę ludziom wciąż nie udało się go w pełni zbadać. Ostatnio pojawiły się podejrzenia, że na jednej z planet Układu Słonecznego może być życie. Czy to prawda, okaże się z czasem. Wierzycie w życie pozaziemskie?

Kosmos przestrzeń poza obszarem ciał niebieskich. Nie ma dużej wiedzy na jego temat. Pomimo wielu badań i ciągłych prac, człowiek poznał zaledwie ułamek procenta przestrzeni kosmicznej. Od zawsze spekuluje się, czy poza Ziemią istnieje życie. Teraz pojawiły się wskazówki, że tak.

Tysiące Polaków mówi o polskim mieście. Popularny kurort zdecydował się na radykalne krokiTysiące Polaków mówi o polskim mieście. Popularny kurort zdecydował się na radykalne krokiCzytaj dalej

Kosmos. Czy istnieje życie pozaziemskie?

Naukowcy poszukują życia na innych planetach od wielu lat. Teraz pojawił się przełom w sprawie. W poniedziałek poinformowano, że wszystko wskazuje na to, że żywe istoty znajdują się na Wenus. Jak powiedziała dla Onetu dr Weronika Śliwa, Wenus był mało prawdopodobny. Skupiano się głównie na Marsie, którego charakterystyka jest zbliżona do Ziemii.

- Pojawia się możliwość, że w wenusjańskich chmurach rzeczywiście żyją jakieś organizmy produkujące fosforowodór. Tylko że na razie to w ogóle nie jest pewne, po prostu nie umiemy wyjaśnić w inny sposób pochodzenia tego gazu - oznajmiła Śliwa. - Jak widać, są jakieś poszlaki wskazujące na wenusjańskie życie, ale nie można jeszcze powiedzieć, w którą stronę przechyli się rozwiązanie tej kosmicznej zagadki - dodała.

Dzisiaj grzeje: 1. Kobieta jechała autostradą, nagle inne auta zaczęły ją osaczać. Natychmiast chwyciła telefon, teraz ostrzega innych
2. Nawet 6240 zł do twojej emerytury. Mało kto o tym wie, ale możesz liczyć na dodatkowe pieniądze

Życie najprawdopodobniej istniałoby w wenusjańskich chmurach, ponieważ na powierzchni jest zbyt gorąco, aby organizmy przeżyły. A wy jakie macie zdanie na ten temat? Czy kosmici faktycznie istnieje, czy to tylko złudne podejrzenia? Podzielcie się swoją opinią w komentarzach na Facebooku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Turysta chciał być zabawny i wepchnął małpę do wody. Natychmiast dostał lekcję, którą zapamięta do końca życia
  2. Deep Blue – jeden z największych rekinów w historii zarejestrowanych na nagraniu
  3. Zdjęcia Dody z wakacji mogą się schować. W sieci pojawił się jej filmik, wszystko widać. Przesada?
  4. Myśleli, że znaleźli na plaży zwykły kawałek drewna. Prawda okazała się druzgocząca, nagranie odbiera apetyt
  5. Kasia spojrzała na stoisko z pamiątkami w Sopocie i prawie zemdlała. Absurdalne, co znalazła
  6. Turysta chciał być zabawny i wepchnął małpę do wody. Natychmiast dostał lekcję, którą zapamięta do końca życia

Źródło: Onet, Wikipedia

Następny artykuł