kościół nie wydał zaleceńFot. flickr.com/ Chris/ CC BY-NC-ND 2.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/2.0/

Kościół wydał oficjalne stanowisko ws. 1 listopada i wyjazdów na groby bliskich. Wielu rwie sobie włosy z głowy

Kościół odpowiedział na pytania wiernych dotyczące 1 listopada. Wszyscy chcieliby wiedzieć, czy będzie możliwość wyjazdów i wejścia na cmentarze, a także wzięcia udziału w mszach w kaplicach cmentarnych. Wydano oficjalne stanowisko, wielu nie będzie zadowolonych.

Kościół już od wielu dni otrzymuje pytania dotyczące obchodów dnia zmarłych. Wszyscy czekają na ostateczną decyzję, czy będzie możliwość swobodnego przemieszczania się między miejscowościami i cmentarzami, a także odwiedzenia grobów zmarłych. 1 i 2 listopada to dni, kiedy większość Polaków wspomina zmarłych bliskich i stara się zadbać o ich pamięć. Decyzja ws. wyjazdu na groby bliskich dla wielu będzie denerwująca.

Minister potwierdził, od 10 października nowe obostrzenia. Ponad 100 powiatów trafi na listyMinister potwierdził, od 10 października nowe obostrzenia. Ponad 100 powiatów trafi na listyCzytaj dalej

Kościół wydał oficjalne stanowisko

Rzecznik prasowy archidiecezji warszawskiej odpowiedział na najważniejsze pytania w rozmowie z WP. Podkreślił, że Kościół także i tym razem zastosuje się do zaleceń władz administracyjnych, tak jak to miało miejsce od początku epidemii w Polsce.

- Wbrew pozorom, nie na decyzję władz kościelnych powinniśmy w tym wypadku czekać, lecz władz administracyjnych. Pierwszego i drugiego listopada ludzie gromadzą się na cmentarzach zarówno komunalnych, jak i wyznaniowych, od rana do wieczora, a zorganizowane nabożeństwo i wspólna modlitwa na cmentarzu to zaledwie kilka kwadransów. Kościół nie ma możliwości zamknąć cmentarzy, a jeżeli już, taką decyzję mogliby podjąć jedynie administratorzy cmentarzy parafialnych, a nie komunalnych, których jest więcej - powiedział w rozmowie z WP rzecznik prasowy archidiecezji warszawskiej, ks. Przemysław Śliwiński.

Dzisiaj grzeje: 1. Media podały dramatyczne wiadomości, wszystkie ofiary śmiertelne są Polakami. Tragedia za granicą
2. Czy to się wydarzyło naprawdę? TVP Info przebiło kolejną granicę, aż trudno uwierzyć
3. Uwaga, poważny komunikat dla Polaków. Najgorsza sytuacja od dawna, można zapomnieć o beztroskim wypoczynku

W kościołach obowiązują limity osób w zależności od powierzchni świątyni, co było decyzją władz państwa. Przedstawiciele KK nie sprzeciwiali się narzuconym zasadom i od początku pilnowali ich przestrzegania. W przypadku 1 listopada również posłuchają zaleceń rządu i w razie potrzeby ograniczą dostęp do cmentarzy. Na razie jednak nie ma powodów, do podejmowania tak radykalnych kroków.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jack russell terier złapał przemytników na gorącym uczynku. Strażnicy graniczni oniemieli, gdy zobaczyli skradziony skarb
  2. Zmiana czasu 2020: Kiedy przestawiamy zegarki na czas zimowy?
  3. Katarzyna Dowbor pokazała zdjęcie z wyprawy sprzed 22 lat. Totalna petarda, nie da się oderwać oczu
  4. Wyciekły porażające zdjęcia z Chin. Nie do wiary, co się tam wyprawia
  5. Otworzyli mumię sprzed 2500 lat. Wszystko się nagrało, widok zapiera dech
  6. Kotek o dwóch pyszczkach przyszedł na świat. Właściciele nie wierzyli własnym oczom, nikt nie dawał mu szans

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł