kościółFot. Wikipedia.org/Benhur Arcayan/ domena publiczna (zdjęcie ilustracyjne)

Papież Franciszek powiedział o gorszej zarazie niż koronawirus. Mocne słowa Głowy Kościoła

Kościół zwrócił uwagę na bardzo ważną rzecz. Papież Franciszek ostrzega przed zarazą znacznie gorszą niż koronawirus. Biskup Rzymu zajął konkretne stanowisko i użył mocnych słów, apelując do wiernych o wysiłek. Nawoływanie ojca świętego miało miejsce w niedzielę 6 września podczas modlitwy Anioł Pański w Watykanie.

Kościół w obliczu pandemii koronawirusa niespodziewanie zwrócił uwagę na zarazę, która zdaniem duchownych jest znacznie gorsza niż SARS-CoV-2. Papież Franciszek ostrzegł wiernych, nie bojąc się użyć mocnych słów. Podczas apelu ojciec święty poprosił zgromadzonych, aby bronili się przed szkodliwym zachowaniem. Przemowa biskupa Rzymu została wygłoszona podczas modlitwy Anioł Pański w Watykanie w niedzielę 6 września.

Dramat, było już za późno. Władysławowo we łzachDramat, było już za późno. Władysławowo we łzachCzytaj dalej

Chociaż obecnie wiele stron przekonuje, że najgroźniejszą zarazą jest koronawirus, Kościół przypomniał o niebezpieczeństwie, które zagraża nie ciału, ale duszy. Podczas modlitwy Anioł Pański papież Franciszek stwierdził, że obgadywanie jest dużo groźniejsze niż SARS-CoV-2. W trakcie apelu ojciec święty stwierdził, że wierni muszą jak najszybciej odejść od takich zachowań.

Kościół apeluje o zaprzestanie obgadywania

Kościół zwrócił uwagę na szkodliwe tendencje ludzi, które polegają na obgadywaniu. Duchowni podkreślili, że takie zachowanie bardzo często ma miejsce, gdy drugi człowiek popełnia błąd lub coś po prostu mu się nie udaje. Papież Franciszek zaapelował o to, by zdobyć się na wysiłek i zaprzestać, jak to ujął, "gadaniny".

- Takie obgadywanie zamyka serce wspólnoty. Wielkim gadułą jest diabeł, który zawsze mówi złe rzeczy o innych, bo to jest kłamca, który stara się podzielić Kościół, oddalić braci i rozbić wspólnotę. Zdobądźmy się na wysiłek: żadnego obgadywania. Gadulstwo to brzydsza zaraza niż Covid - słowa papieża Franciszka cytuje Polsat News.

Kościół skupił się również na przypomnieniu wiernym, jak bardzo w wierze chrześcijańskiej ważna jest braterskość i niesienie pomocy. Papież Franciszek podkreślił, że Kościół nigdy nie popierał "bezapelacyjnego potępienia". Podczas apelu ojciec święty wśród zebranych na placu zauważył między innymi Polaków.

Dzisiaj grzeje: 1. Po latach wyjawiła szczegóły z dnia śmierci Anny Jantar. Porażające sceny na lotnisku
2. Co stało się z Magdaleną Ogórek? W sieci znajduje się nagranie, które ujawnia wszystko

Stanowisko, jakie zajął Kościół, trudno jest jednoznacznie powiązać z konkretnymi wydarzeniami z ostatnich dni, jednak trudno stwierdzić, by nie były wiecznie aktualne. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o słowach, które niedawno ojciec święty skierował do Polaków.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Porażające nagranie trafiło do sieci. Kobieta znęcała się nad psem na oczach dzieci
  2. Rosyjski myśliwiec naruszył przestrzeń powietrzną NATO. Stany Zjednoczone wściekłe
  3. Szelągowska powaliła fanów na łopatki. Widok, którego nie zapomną, wszystko na plaży podczas urlopu
  4. Zrobili sobie rodzinne zdjęcie przy stole. Dopiero później odkryli szczegół, który ich zamurował
  5. Bezwzględny żywioł uderzył, 200 tys. osób ucieka. Media obiegła tragiczna wiadomość ze świata
  6. Wolontariusze odebrali policjantowi skrajnie zaniedbane psy. Teraz policja weszła do ich domów, oburzający powód

Źródło: Polsat News

Następny artykuł