Korsyka walczy z żywiołem.Fot. Twitter.com/ AnnuKaushik253

Wstrząsające nagranie. W jednej chwili ulica zamieniła się w rwącą rzekę [WIDEO]

Korsyka walczy z potężnym żywiołem. Nagrania z miejsca zdarzenia obiegły internet. Służby ewakuują mieszkańców. Sytuacja na wyspie jest tragiczna.

Korsyka zmaga się z masowymi deszczami, które zalewają całe ulice największych miast wyspy. Sytuacja jest o tyle dramatyczna, że służby ewakuują mieszkańców. Władze liczą straty. Znacząca część społeczeństwa straciła swój największy dobytek.

Jest ofiara. Na ulicy padły strzały. Tragiczne doniesienia ze świataJest ofiara. Na ulicy padły strzały. Tragiczne doniesienia ze świataCzytaj dalej

Korsyka pod wodą

Najbardziej dotknięta jest stolica wyspy, Ajaccio. Tam też ulewne deszcze podtopiły ulice miasta, a system kanalizacyjny nie jest w stanie odprowadzić tak ogromnych mas wody. Ponadto, Korsyka odnotowała wiele zatopionych aut i podtopionych budynków. Władze biją na alarm. Służby ogłosiły oficjalne zagrożenie powodziowe w obu departamentach wyspy - Corse-du-Sud i Haute-Corse.

- To wyjątkowa sytuacja, w Ajaccio nie występują (zazwyczaj) tak intensywne opady powodujące powódź w ciągu kilku godzin - wyjaśniał Pascal Rebillout, szef centrum meteorologicznego w Ajaccio.

Korsyka walczy z żywiołem

Według doniesień telewizji France 3 Corse, w stołecznym Ajaccio najbardziej dotknięta powodzią jest dzielnica Salines. Jak komentują specjaliści, jest to sytuacja bardzo niecodzienna. Naoczni świadkowie wydarzeń z wyspy donoszą, że woda zalała kilkadziesiąt pojazdów, sklepów i budynków.

Dzisiaj grzeje: 1. Koniec WizzAira w Polsce? Niepokojące wieści obiegły polskie media
2. Aż 77 proc. nie wierzy, że otrzyma godną emeryturę z ZUS. Nadzieję mają za to sympatycy partii rządzącej

Co więcej, jak informuje radio France Info, strażacy ewakuowali 70 osób głównie z okolicznych firm, a aż 80 osób wyciągano z podtopionych samochodów. Niektóre ulice zostały zamknięte dla ruchu. Prefektura wzywa mieszkańców do ograniczenia przemieszczania się na dotkniętych powodzią obszarach. Jednak to nie jedyna tragedia na terenie Francji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kompromitacja Legii Warszawa. Błąd bramkarza odebrał nam mowę, interwencja rodem z okręgówki (WIDEO)
  2. Hannie Lis puściły nerwy. Bez pohamowania zaatakowała najważniejsze osoby w państwie
  3. Żółty alert dla części Polski. IMGW alarmuje, może być niebezpiecznie
  4. Wyszli na plażę w Polsce. Zobaczyli scenę, w którą aż trudno uwierzyć [film]
  5. Druzgocące słowa Papieża Franciszka. Nie zostawił suchej nitki
  6. Ojciec czytał dobranockę dziecku. Zachowanie yorka zwala z nóg
  7. <

Źródło: RMF24

Następny artykuł