koronawirus nie żyjePixabay _Alicja_

Nie żyje minister zarażony koronawirusem. Nikt o nim wcześniej nie mówił. Europa nie dowierza

Koronawirus zagraża wszystkim bez wyjątku. W niektórych krajach w ostatnim czasie odnotowano zauważalny wzrost zarażeń. Sytuacja ta dotyczy również Bośni i Hercegowiny, która obecnie ma jeden z najwyższych wskaźników w Europie. Media poinformowały o śmierci tamtejszego ministra. Urzędnik wcześniej trafił do szpitala.

Koronawirus nadal jest poważnym zagrożeniem zarówno dla Europy, jak i całego świata. Chociaż obecnie można zaobserwować wyraźną zmianę nastrojów społecznych, to SARS-CoV-2 wciąż zbiera śmiertelne żniwo. Podczas gdy, niektórym mogło się wydawać, że to koniec pandemii, wiele krajów odnotowuje wyraźny wzrost zakażeń. Liczne ogniska pojawiają się szczególnie w Hiszpanii, Japonii oraz Hongkongu. Państwa takie jak Belgia oraz Litwa zdecydowały o przywróceniu części obostrzeń.

Podjęto decyzję, jakiej obawiali się Polacy. Loty za granicę zostaną wstrzymanePodjęto decyzję, jakiej obawiali się Polacy. Loty za granicę zostaną wstrzymaneCzytaj dalej

Koronawirus rozprzestrzenia się także na Bałkanach. Niedawno Chorwacja przywróciła stan epidemii, chociaż jeszcze w czerwcu politycy utrzymywali, że zagrożenie zostało zażegnane. Polacy nadal nie mogą latać samolotami do Czarnogóry w związku z najnowszym rozporządzeniem Rady Ministrów. W wyniku ostatnich wydarzeń Bośnia i Hercegowina pogrążyła się w żałobie. Media potwierdziły śmierć ministra Salko Bukvarevicia. Mężczyzna był zarażony SARS-CoV-2 i przebywał w szpitalu.

Koronawirus na Bałkanach. Nie żyje minister Bośni i Hercegowiny

W Bośni i Hercegowiny także rozprzestrzenia się koronawirus, którym zaraziło się już 11 tysięcy mieszkańców. Jednym z zarażonych był minister ds. weteranów muzułmańsko-chorwackiej części kraju, Salko Bukvarević. Polityk ponad 10 dni temu otrzymał pozytywny wynik testu na obecność SARS-CoV-2. Z powodu komplikacji wywołanych przez wirus 53-latek musiał być hospitalizowany. Od poniedziałku 27 lipca był podłączony do respiratora. Zmarł dwa dni później.

Koronawirus znów zaczyna dynamicznie rozprzestrzeniać się na Bałkanach, co potwierdza sytuacja w Bośni i Hercegowinie. Salko Bukvarević był ministrem ds. weteranów oraz członkiem rządu Federacji Bośni i Hercegowiny, czyli jednej z dwóch autonomicznych jednostek, obok Republiki Serbskiej, na które podzielona jest BiH. Klinika uniwersytecka w Sarajewie przekazała informacje o śmierci polityka. Również Fadil Novalić, premier muzułmańsko-chorwackiej części Bośni i Hercegowiny zaraził się SARS-CoV-2. Jednak 61-latek wyzdrowiał i wyszedł ze szpitala w ubiegłym tygodniu.

Dzisiaj grzeje: 1. Sytuacja jest fatalna. Natychmiastowe spotkanie sztabu kryzysowego
2. Pilnie poszukują klientów sklepu na północy Polski. Niezwykle ważny komunikat

3. Morawiecki zabrał głos ws. rekordu zakażeń. Mocne słowa o ignorancji Polaków, zagroził powrotem kwarantanny

Koronawirus jest coraz większym problemem w Bośni i Hercegowinie. Po zarażeniu w kraju zmarło już ponad 300 osób. Odnotowuje się tam prawie 100 zakażeń na 100 tys. mieszkańców, co według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) jest jednym z najwyższych wskaźników w Europie. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o nowych procedurach związanych z pandemią w jednym z najpopularniejszych kurortów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wrócą obostrzenia? Ministerstwo Zdrowia zabrało głos, informacje zasmucą wielu Polaków
  2. Justyna Żyła znalazła nowego chłopaka? Sama się wygadała przed tysiącami internautów
  3. Czeka nas gigantyczny protest? Kolejna grupa grozi wyjściem na ulice, "są gotowi do bardzo radykalnych działań"
  4. Strażnicy poprosili na polskim lotnisku turystów o dokumenty. Zaniemówili, gdy odkryli, co się dzieje
  5. Nie żyje młoda europejska gwiazda. Beztroska podróż zakończyła się dramatem
  6. Były nad wodą z dziećmi. Wezwano policję, skandal przechodzi ludzkie pojęcie
  7. Wypuścili husky'ego, aby pobiegał przed snem. Wydarzyła się tragedia

Źródło: Radio Zet

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł