Koronawirus w sanktuarium w ŁagiewnikachWikipedia/ Krystyna Pruchniewska (CC BY-SA 4.0)

Koronawirus w polskiej świątyni. Sanepid alarmuje. Na mszach były tłumy

Koronawirus kolejny raz atakuje kościół. W Polsce jest kolejna świątynia, w której potwierdzono obecność SARS-CoV-2 u jednego z wiernych. Poinformowano o tym w specjalnym komunikacie. Na mszach był tłum ludzi.

Koronawirus od kilku miesięcy jest największym problemem, z którym zmaga się świat, w tym Polska. Codziennie pojawiają się informacje o nowych zakażeniach. Tym razem przypadek wirusa pojawił się w jednej ze świątyń. Duchowni apelują do wiernych za pośrednictwem komunikatu.

Tragedia w Polsce pierwszego dnia szkoły. Ranne dzieci, służby w akcjiTragedia w Polsce pierwszego dnia szkoły. Ranne dzieci, służby w akcjiCzytaj dalej

Koronawirus w kościele. Jest oświadczenie

- W związku z wykryciem u osoby posługującej w naszej Bazylice zakażenia koronawirusem wierni, którzy uczestniczyli 24 i 25 sierpnia we Mszy świętej o godz. 12:00 i zauważą u siebie niepokojące objawy proszeni są o skorzystanie z teleporady i skontaktowanie się z właściwą co do miejsca zamieszkania stacją sanitarno-epidemiologiczną - poinformowali w niedzielę księża z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Gospodarze świątyni zapewniają, że jest ona dezynfekowana. Dodali, że posługują w niej wyłącznie ci kapłani, którzy nie mieli bezpośredniego kontaktu z zakażoną osobą. - Jednocześnie w związku ze wzrostem zachorowań na koronawirusa w Krakowie bardzo prosimy wszystkich uczestników Mszy świętych i nabożeństw o bezwzględne przestrzeganie obowiązujących norm sanitarnych - dodali duchowni.

Dzisiaj grzeje: 1. Widząc stan 5-latka lekarz nie mógł powstrzymać łez. Dziecko doświadczyło niewyobrażalnego cierpienia
2. Zakopane w żałobie. Spełnił się czarny scenariusz, aż trudno uwierzyć
3. Fenomenalne odkrycie w Izraelu. Opisano je w samej Biblii

Wierni proszeni są o stosowanie się do zasady zakrywania nosa i ust oraz dezynfekowania dłoni przy wejściu do świątyni. Trzeba to zrobić również przed podejściem do konfesjonału. Poinformowano, że Poradnia Miłosierdzia oraz Dom Duszpasterski będą nieczynne do odwołania. Jakiś czas temu doszło do podobnej sytuacji w innym kościele. Pisaliśmy o tym tutaj.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Justyna Żyła pokazała, jak spędza czas z dziećmi. Co na to Piotr? (FOTO)
  2. "Nasz nowy dom" zagrożony? Już jutro Polsat wyemituje 200 odcinek, ale sukcesu Katarzynie Dowbor pozazdrościł TVN
  3. Ryanair przeszedł sam siebie. Już od dziś
  4. Zakopane w żałobie. Spełnił się czarny scenariusz, aż trudno uwierzyć
  5. Od 2 września zakaz. Już jest rozporządzenie
  6. Owczarek spotkał na swojej drodze dziki. Nie wszystko poszło zgodnie z jego planem

Źródło: Polsat News

Następny artykuł