Koronawirus grasuje w PolsceFot. unsplash.com/@enginakyurt

Była w kościele, na dyskotece i robiła zakupy. Miała koronawirusa. Pilnie szukają osób z północy Mazowsza

Koronawirus wciąż grasuje w Polsce i wiele wskazuje na to, że przed nami kolejna fala epidemii. W Polsce przybywa nowych ognisk zarażeń, a sanepid robi, co może aby ugasić pożar, jak najszybciej.

Koronawirus wciąż jest w obecnym w życiu Polaków i mieszkańców całego świata. Zgodnie z zapowiedziami naukowców, musimy nauczyć się żyć z wirusem, ponieważ zostanie on już z nami na zawsze. Po pierwszej fali epidemii, która przyszła wiosną br., niektóre kraje wchodzą już w drugą falę, która według obserwacji, może być znacznie silniejsza. 31 lipca zanotowano w Polsce rekord osób zarażonych od samego początku pandemii. Jak się okazuje, sytuacja cały czas wymyka się spod kontroli.

55 tysięcy nowych zachorowań w ciągu doby. Sytuacja za granicą wymyka się spod kontroli55 tysięcy nowych zachorowań w ciągu doby. Sytuacja za granicą wymyka się spod kontroliCzytaj dalej

Nowe ogniska koronawirusa

W mediach coraz częściej pojawiają się komunikaty sanepidu, w których poszukiwani są Polacy. Poszukiwana są związane oczywiście z sytuacją epidemiologiczną na terenie naszego kraju. Wiele osób przechodzi Covid-19 bezobjawowo, dlatego ryzyko zarażenia się jest wysokie. Z najnowszych informacji wiemy, że obecnie sanepid poszukuje osób z północnego Mazowsza, a dokładnie z Mławy. Pojawiły się doniesienia o jednej osobie, która nie miała świadomości, że jest nosicielem wirusa, a pojawiła się w kilku zatłoczonych miejscach.

Dzisiaj grzeje: 1. Właśnie się dowiedzieliśmy. Już pewne: zapadła decyzja ws. przywracania obostrzeń
2. Rzecznik rządu przekazał pilne informacje o kwarantanne. Zaskakująca wiadomość

3. Morawiecki zabrał głos ws. rekordu zakażeń. Mocne słowa o ignorancji Polaków, zagroził powrotem kwarantanny

Sanepid poszukuje ludzi z Mławy

Jak podaje sanepid, już pięć osób zaraziło się koronawirusem po kontakcie z młodą dziewczyną, która była najpierw na dyskotece w Borkowie pod Sierpcem, a później pojechała na chrzciny do Mławy. Wśród osób zarażonych są m.in. pracownik szpitala w Mławie i pracownik sklepu, a ponad 70 osób czekana wciąż na wyniki. Sanepid rozpoczął śledztwo epidemiologiczne. Zaapelowano również o to, aby na badania zgłaszały się osoby, które 19 lipca uczestniczyły we mszy w kościele Świętej Rodziny w Mławie o godzinie 10:30. Tam właśnie była młoda dziewczyna. Do sanepidu powinny również zgłosić się osoby, które w dniach 20-25 lipca robiły zakupy w sklepie w Strzegowie. Zgłaszać się można telefonicznie: 23 654 35 73 lub 23 654 33 36.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Europa znowu się zamyka. Kolejne kraje wprowadzają obostrzenia
  2. Justyna Żyła została zapytana o to, czy planuje mieć jeszcze dzieci. Piotr będzie zszokowany, gdy usłyszy jej słowa (WIDEO)
  3. Ruszają masowe "kontrole", zapukają do milionów Polaków. Jeśli się nie zgodzisz, słono zapłacisz
  4. Strażnicy poprosili na polskim lotnisku turystów o dokumenty. Zaniemówili, gdy odkryli, co się dzieje
  5. Nie żyje młoda europejska gwiazda. Beztroska podróż zakończyła się dramatem
  6. Były nad wodą z dziećmi. Wezwano policję, skandal przechodzi ludzkie pojęcie
  7. Odebrany interwencyjnie labrador zmienił się nie do poznania. Wcześniej był głodzony, mieszkał w piwnicy

Źródło: RMF

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł