Koronawirus w Polsce. Nowe ogniskoFot. Pixabay.com/leo2014/zdjęcie poglądowe

Nowe, duże ognisko koronawirusa. Sytuacja jest coraz gorsza zwłaszcza w jednym miejscu

Koronawirus nadal jest dużym problemem w Polsce. Od marca kraj zmaga się z epidemią. Sytuacja wcale nie jest lepsza. Co kilka dni pojawiają się nowe ogniska zakażeń. Teraz pojawiły się informacje o kolejnym. O które miejsce chodzi?

Koronawirus od marca jest problemem, z którym zmaga się cały świat. W Polsce statystyki nadal są niepokojące. Wielu ludzi martwi się o swoje zdrowie i bezpieczeństwo. Co jakiś czas pojawiają się nowe ogniska. Teraz potwierdzono jedno na Mazowszu.

Nagle turyści zaczęli w popłochu uciekać z plaży. Ogromne niebezpieczeństwo, mamy nagranieNagle turyści zaczęli w popłochu uciekać z plaży. Ogromne niebezpieczeństwo, mamy nagranieCzytaj dalej

Koronawirus w Polsce. Nowe ognisko

Ognisko koronawirusa pojawiło się w Domu Pomocy Społecznej Jedlanka pod Radomiem. W zeszłym tygodniu pozytywny wynik testu na obceność wirusa dostał jeden z pacjentów. Sytuacja się już jednak pogorszyła. Wiadomo, że ognisko jest duże.

Na Mazowszu odnotowano 140 nowych przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Część tych przypadków dotyczą osób, które wróciły z wakacyjnych wyjazdów. W województwie mazowieckim znajduje się także objęty czerwoną strefą powiat lipski, oraz będący w żółtej strefie powiat żuromiński. Co to oznacza?

Czerwone i żółte strefy

Mieszkańcy stref czerwonych nie mogą organizować targów, wystaw, kongresów, czy konferencji. Również wydarzenia sportowe mogą odbywać się jedynie bez udziału publiczności. W restauracjach obowiązuje zakrywanie nosa i ust oraz przyjmowanie jednej osoby na 4 metry kwadratowe. Ludzie nie korzystają z kina, siłowni, klubów fitness, uzdrowisk oraz ośrodków rehabilitacyjnych, które nie będą miały w ofercie rehabilitacji w sposób stacjonarny. Na imprezach rodzinnych może pojawić się maksymalnie 50 gości.

Dzisiaj grzeje: 1. Polskę obiegły tragiczne wiadomości. Odszedł wybitny Polak
2. Okropna wiadomość dla Karpacza. Już od dzisiaj
3. Czekaliśmy 2 miesiące, ale w końcu jest. Zakaz handlu teraz nie będzie obowiązywać

Z kolei w strefach żółtych targi i konferencje odbywają się jedynie, jeśli na jedną osobę przypadną 4 metry kwadratowe. To samo tyczy się siłowni i klubów fitness. Na wydarzeniach sportowych pojawia się tylko 25 procent publiczności, podobnie jak w przypadku wydarzeń kulturalnych. Limit na imprezie na wolnym powietrzu to 100 osób. W przypadku restauracji obowiązuje będzie taka sama zasada jak w strefach czerwonych. W wesołych miasteczkach, parkach rozrywki oraz parkach rekreacyjne - limit to jedna osoba na 5 metrów kwadratowych. Na uroczystościach rodzinnych pojawia się nie więcej niż 100 gości.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tragiczna wiadomość obiegła całą Polskę. Nie żyje Bartosz Nowak. Młody ulubieniec fanów zmarł w dramatycznym wypadku
  2. Jest ważne ostrzeżenie, może dotyczyć także ciebie. "Spożycie może prowadzić do choroby"
  3. Turystka myślała, że robi zwykłe selfie. Kiedy zobaczyła, co uchwyciła, natychmiast poszła na policję
  4. Tragiczne wiadomości zza granicy. Zginęło co najmniej 90 osób, 1000 domów zniszczonych
  5. Pilne ostrzeżenie GIS dla wszystkich Polaków, nie żyje już 11 osób. Nie chodzi o koronawirusa
  6. Przez lata opiekował się białymi lwami. Znienacka go zaatakowały, niestety nie żyje

Źródło: Interia

Następny artykuł