Koronawirus w Polsce. Będzie stan nadzwyczajny?Fot. Unsplash Claudio Schwarz

Nieoficjalne: całkowity zakaz przemieszczania z wyjątkiem pracy? Od piątku nowe restrykcje

Koronawirus jest największym problemem tego roku. Spowodował on duże utrudnienia w życiu wielu ludzi. Aktualnie trwa druga fala zakażeń. Z tego powodu w Polsce wprowadzono strefę czerwoną. Czy będzie całkowity zakaz poruszania się?

Koronawirus naznaczył ten rok. Choroba pojawiła się w Chinach, a później rozpowszechniła się na całym świecie. Doprowadziło to do pandemii, która spowodowała mnóstwo problemów gospodarczych i społecznych. Aktualnie świat zmaga się z drugą falą zakażeń. Do tego grona zalicza się Polska. Wprowadzono już czerwoną strefę na terenie całego kraju. Czy wkrótce pojawi się zakaz przemieszczania się?

Całkiem zamykają granicę, radykalna decyzja, problemy z powrotem do domu. Nasz sąsiad ogłosiłCałkiem zamykają granicę, radykalna decyzja, problemy z powrotem do domu. Nasz sąsiad ogłosiłCzytaj dalej

Koronawirus w Polsce. Nie można wykluczyć lockdownu

Jeszcze niedawno władza mówiła, że wprowadzenie kolejnego lockdownu jest wykluczone. Pojawiło się jednak rozporządzenie, które nakazało zamknięcia lokali gastronomicznych oraz siłowni i basenów. Teraz może pojawić się zakaz przemieszczania się. Donosi o tym "Dziennik Gazeta Prawna".

- To może być wysłanie reszty szkół na naukę zdalną, zakaz przemieszczania się poza dojazdem do pracy - miał powiedzieć dziennikowi jeden z informatorów z rządu. Inna osoba nie wyklucza ponownego, pełnego lockdownu. Ma to wynikać z obawy przed 1 listopada, kiedy to z powodu dnia Wszystkich Świętych Polacy mogą tłumnie przemieszczać się po terenie całego kraju.

"Dziennik Gazeta Prawna" przypomina, że restrykcje, które nałożono w ostatni weekend, są o wiele bardziej rygorystyczne niż się spodziewano. To może być oznaką, że wprowadzenie lockdownu nie może być wykluczone pomimo zapewnień.

Tragedia, nie żyją. Czarny scenariusz się spełnił, cudownie bawili się w turystycznym rajuTragedia, nie żyją. Czarny scenariusz się spełnił, cudownie bawili się w turystycznym rajuCzytaj dalej

- Zamknięcie szkół miało wyłączyć jeden z istotnych czynników mobilności społecznej, gdyby Polacy chodzili codziennie do teatru, to byśmy musieli je zamknąć. A decyzja dotyczy klas 4–8, gdyż ograniczenia dotyczące mniejszej liczby klas spowodowałyby kłopoty logistyczne dla szkół - miał wyjaśnić jeden z informatorów wcześniej wspomnianych mediów.

Warto zaznaczyć, że w przypadku drugiego lockdownu, konieczne będzie wprowadzenie kolejnych mechanizmów wsparcia dla przedsiębiorców. DGP podaje, że wewnątrz rządu rozpoczęły się już spekulacje i analizy bieżących potrzeb. Pod koniec tygodnia Polacy zostaną poinformowani o konkretnych rozwiązaniach.

Stan nadzwyczajny w Polsce?

Od piątku w Polsce trwają strajki z powodu kontrowersyjnej decyzji Trybunału Konstytucyjnego na temat aborcji. Strajki zbiegły się w czasie z drugą falą zakażeń koronawirusem. Rządzący się zaniepokojeni tym co się dzieją. Pojawiły się spekulacje, że wprowadzony zostanie stan nadzwyczajny. Skomentował to jeden z polityków Prawa i Sprawiedliwości.

- Przekraczano z pewnością granice tej dopuszczalności, atakując policjantów i zakłócając msze niedzielne, co jest już przestępstwem - stwierdził Ryszard Terlecki. Dziennikarka zapytała go także, czy rząd planuje jakieś zmiany w sprawie wyroku TK.

- Nie wiem, zobaczymy. Przewidywane jest spotkanie Rady Koalicji, ale myślę, że tu już niewiele można dyskutować. Rozstrzygnięcie Trybunału jest jednoznaczne. - odpowiedział.

Dzisiaj grzeje: 1. Lekarze alarmują przed zupełnie nowym objawem koronawirusa. Jeśli go masz, lepiej odwołaj wszystkie wyjazdy
2. Fryzjerzy, kosmetyczki i cała branża już się szykuje. Ze strzyżeniem możesz już nie zdążyć
3. Pilna konferenca premiera. Podjął decyzję ws. lockdownu

Przypominamy, że w Polsce obowiązują restrykcje wynikające ze strefy czerwonej. Wprowadzono między innymi zakaz przyjmowania gości w restauracjach. Zamknięto także siłownie, baseny i aquaparki. Nowe obostrzenia dotyczą także seniorów, którzy nie mogą wychodzić z domów. Dokładne zasady można znaleźć tutaj.

Wprowadzili stan zagrożenia w całym kraju po ataku w kościele. Są ofiary, za granicą doszło do tragediiWprowadzili stan zagrożenia w całym kraju po ataku w kościele. Są ofiary, za granicą doszło do tragediiCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. W Milionerach podchwytliwe pytanie za 500 zł. Uczestnika aż "zamurowało", potrzebne było koło ratunkowe
  2. Wspaniały czyn 19-letniej strażaczki. Mało osób zdecydowałoby się na taki gest
  3. Lekarz bije na alarm, bardzo nietypowy objaw koronawirusa. Jeśli go masz, zapomnij o podróżach
  4. Wiadomo, kiedy skończy się Strajk Kobiet w Polsce. Dobitne słowa
  5. Ponure wieści z Watykanu. Chodzi o Boże Narodzenie, smutne zwłaszcza dla osób, które planowały wyjazd
  6. Twój kot się nudzi? Niezawodne sposoby na rozerwanie mruczka
  7. Przepis na najszybsze ciasto bez pieczenia. Robi się niemal samo, wygląda i smakuje obłędnie

Źródło: Wprost

Następny artykuł