koronawirus testy negatywnefot. pikist.com

Zapłacili. Dostali fałszywy test na koronawirusa. Porażające doniesienia zza polskiej granicy

Koronawirus wymusił na władzach państw wprowadzenie wielu ograniczeń, które mają nas chronić. Są miejsca, gdzie zasady można łatwo ominąć. Turyści chętnie korzystają z nielegalnych usług i kupują wyniki testów.

Koronawirus pokrzyżował plany wielu podróżnym, lecz niektórzy są na to za sprytni. W ukraińskich biurach podróży pojawiła nowa oferta, jaką są negatywne wyniki testów na covid. Żadnych testów nie ma, za to wynik pozwala na odwiedzenie krajów, które tego wymagają. Oszustwo stało się popularne i nie trudno znaleźć kogoś, kto nam taki dokument załatwi.

Pożar w szkole na południu Polski. Nad miastem unoszą się duże kłęby dymu. Trwa akcjaPożar w szkole na południu Polski. Nad miastem unoszą się duże kłęby dymu. Trwa akcjaCzytaj dalej

Koronawirus już im nie straszny

Wszystko jest kwestią ceny, a sfałszowany wynik testów jest tańszy niż przeprowadzenie go w szpitalu. W niektórych biurach podróży można dostać zaświadczenie niemal od ręki, ponieważ dysponują podrobionymi pieczątkami klinik. Koszt negatywnego wyniku to 400-500 hrywien, czyli ok. 50-70zł., za to przeprowadzenie badań w prywatnym laboratorium kosztuje 1000-2000 hrywien, czyli ok. 135-270 zł.

- W ostatnim czasie coraz częściej zwracają się do mnie turyści z prośbą o zorganizowanie wycieczki i jednocześnie umożliwienie zakupu podrobionego zaświadczenia. Oczywiście zawsze wyjaśniam turystom, że to wielkie ryzyko. Podkreślam, że się tym nie zajmuję (…) Ale niestety, jeśli jest popyt na takie usługi, jest też podaż. Możliwe, że pewne kliniki zgadzają się na to, ale najczęściej takie biuro podróży samo podrabia pieczątkę kliniki- powiedziała Maryna Kazakowa z biura Kazakovs Travel cytowana przez portal Tanie Loty.

Dzisiaj grzeje: 1. Wielki strach i krzyki na pokładzie samolotu. Służby wkroczyły do akcji
2. Prowadząca "Nasz nowy dom" bardzo martwi się o swoje dziecko. Media mówią o kryzysie
3. Lech Wałęsa nie próżnuje. Wybrał się na bajeczne wakacje. Co za luksusy

Portal RBK-Ukraina podjął się sprawdzenia, jak wiele biur podróży jest gotowych załatwić klientowi podrobione wynik testu na Covid-19. Dziennikarze wysłali wiadomości mailowe w tej sprawie do dziesięciu różnych firm na Ukrainie. W ciągu kilku godzin uzyskali pozytywną odpowiedź od dwóch z nich. Mało znane biura podróży zaznaczyły, że same nie świadczą takiej usługi, ale mogą przekazać zlecenie „partnerom, którzy się tym zajmują”. W jednym z nich za wydanie zaświadczenia należy zapłacić 800 hrywien, w drugiej z firm podano cenę 500 hrywien.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Starszej suczce zostały 24 godziny życia. Kobieta mogła zrobić tylko jedno, aż chce się płakać
  2. Potężny sztorm i morska bitwa. Niesamowite nagranie zatopienia U-Boota
  3. Horror na pokładzie samolotu Ryanair. Jest ofiara, pasażerowie zapamiętają do końca życia
  4. Niedawno byli w Indiach, teraz zatrudnią Tomasza Komendę. Wiadomo, co będzie robił
  5. Klamka zapadła. Na granicy z Polską postawią mur, powód nie wszystkim się spodoba
  6. Wnuczek oniemiał, gdy poznał pupila babci. Miesiącami myślała, że zajmuje się kotkiem, była w ogromnym błędzie

Źródło: Tanie loty

Następny artykuł